Delegacja Komisji Weneckiej w Polsce w sprawie ustawy o policji

Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 28-29 kwietnia, a jej celem będzie przygotowanie opinii na temat ustawy o policji - poinformowała we wtorek Rada Europy. Przyjęcie opinii planowane jest na sesji plenarnej w dniach 10-11 czerwca.

W komunikacie przekazanym PAP rzecznik Rady Europy Panos Kakaviatos sprecyzował, że delegacja spotka się z parlamentarzystami, także z opozycji, oraz z przedstawicielami prokuratury i środowisk adwokackich, ministerstw: sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, rzecznikiem praw obywatelskich i przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Rzecznik RE podkreślił, że wizyta ma charakter techniczny i ma na celu przygotowanie opinii na temat ustawy o policji, o co wystąpił Komitet Monitorujący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w styczniu tego roku. Komitet przygląda się wypełnianiu przez kraje Rady Europy obowiązków wynikających z podpisanych przez nie konwencji.

Kakaviatos poinformował PAP, że w skład delegacji wejdzie sekretarz Komisji Weneckiej Thomas Markert z Niemiec.

Zgodnie z procedurą prac Komisji Weneckiej po wizycie delegacji w Warszawie jej członkowie przygotują swoje uwagi i komentarze, które następnie zostaną połączone i zredagowane w postaci projektu opinii. Projekt ten będzie przedmiotem obrad podczas czerwcowej sesji plenarnej Komisji w Wenecji i zostanie przez nią przyjęty.

Będzie to już druga w ciągu niespełna trzech miesięcy wizyta Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, w Polsce.

W lutym delegacja komisji z jej przewodniczącym Giannim Buquicchio na czele była w Warszawie, przygotowując opinię na temat nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z grudnia zeszłego roku.

Opinia ta została następnie przyjęta przez Komisję w marcu. KW oceniła, że "osłabianie efektywności Trybunału podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa" w Polsce. Komisja, której opinia nie jest wiążąca, zaapelowała też do rządu o opublikowanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, w którym uznał on, że poprawki są niekonstytucyjne.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ksaj/ mc/ woj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~POzdrajcy

PO-lscy zdrajcy i donosiciele odpowiedzą za swoje PO-dlę czyny wcześniej czy póżniej..Koryta nie odzyskają nigdy , bo dla koryta nas Polaków poniewierają.Koniec niewolnictwa .

! Odpowiedz
0 1 ~ble

Nie jestem szczególnie za PiSem ale jak tak dalej nam się będą wtrącać w wewnętrzne sprawy to zacznę ich faktycznie popierać bo to pokazuje że niektóre grupy odstawiło się od koryta i coraz głośniej kwiczą - czyli w tym wypadku dobra zmiana, a poza tym faktycznie przypomina mi się historia która pięknie pokazuje co się dzieje gdy państwa ościenne mają więcej do gadania niż rządy w Polsce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~zbyszek1

C.d napuszczania na Polskę przez naszych judaszy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil