REKLAMA

Czy Chang znów pokona Couriera?

2006-03-02 16:57
publikacja
2006-03-02 16:57
Michael Chang, to kolejny zawodnik, który po latach wraca do tenisa. Tym razem nie zagra w rozgrywkach ATP, ale w pierwszym z czterech turniejów seniorskich pod patronatem Inside Out Sports. Nie będzie on jedyną byłą gwiazdą singla wracającą do tenisa.

W Naples, na Florydzie spotkają się takie gwiazdy jak Michael Chang, Jim Courier, John McEnroe, Pat Cash, Mats Wilander, Petr Korda, Mikael Pernfors i Aaron Krickstein. Wszystko to będzie miało miejsce w tygodniu.

- Niektórzy myślą, że banda tenisowych dziadków wyjdzie na kort po to żeby odbić parę piłek i się pośmiać. Ja wiem jak będzie naprawdę. Znam Jima Couriera i Johna McEnroe wystarczająco dobrze. Kiedy zagrali jakiś mecz dla zabawy? – powiedział Chang. Zapewnienia reprezentanta USA mogą być odpowiedzią dla sceptyków, którzy porównują ten cykl do serii turniejów firmowanych nazwiskiem Jimma Connorsa, który zawsze musiał być w finale, niezależnie od tego jak grał.

Michael Chang wystąpi w turnieju po raz pierwszy od 2,5 roku. W czasie swojej nieobecności rozpoczął studia teologiczne w Los Angeles.

- Przez pierwsze kilka tygodni był to dla mnie szok, w końcu nie chodziłem do szkoły 15 lat – wyjaśnił były wicelider rankingu ATP.

Powrót do gry mógł być pewnego typu zaskoczeniem. Wydawało się bowiem, że Chang, po zakończeniu kariery postawił sobie wyższe cele niż tenis. Jednak ewidentnie znalazł czas na zarówno na sport jak i na edukację.

- Brakuje mi rywalizacji. Jednak nie mogę powiedzieć, żeby brakowało mi codziennych, ciężkich treningów. Ale bycie w turniejach… to było najprzyjemniejsze. Nigdy nie miałem problemów z obudzeniem się z rana w dniu meczu – powiedział zawodnik.

W karierze Michael Chang wygrał French Open (w 1989), był w trzech innych finałach turniejów Wielkiego Szlema, zdobył 34 tytuły i odniósł 662 zwycięstwa. Wszystko to w ciągu swojej szesnastoletniej kariery.

Zawodnik jednak nie stracił kondycji. Wprost przeciwnie- szlifuje ją trenując z Amerykańskimi juniorami w Carson w stanie Kalifornia. Do Naples przyjedzie kilka dni przed początkiem turnieju.
Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki