REKLAMA

Czeska minister: W kraju jest burdel, a Babisz to debil. Myślała, że kamery są wyłączone

2020-10-19 16:38
publikacja
2020-10-19 16:38
fot. Pool / Reuters

Czeska minister pracy i spraw społecznych Jana Malaczova, sądząc, że kamery są wyłączone, oznajmiła w telewizji publicznej, że premier Andrej Babisz "to debil". Sytuację w kraju nazwała "burdelem". O wpadce minister w poniedziałek szeroko informują media.

Malaczova udzielała wywiadu publicznej stacji, a po jego zakończeniu stwierdziła: „To, co ten Babisz zrobił, to jest burdel, a teraz wszyscy musimy to przełknąć. (...) To jest debil” - oświadczyła i po sekundzie dodała: "za przeproszeniem".

Wypowiedź była częścią programu publicystycznego „168 godzin” czeskiej telewizji publicznej, emitowanego w kanale informacyjnym CzT 24. Po ujawnieniu nagrania minister pracy powiedziała, że wypowiedź była emocjonalna. „Jeżeli ponosisz dużą odpowiedzialność, po prostu nie możesz się obejść (bez emocji-PAP), nie jestem robotem. Jesteśmy w trakcie drugiej fali pandemii i dla mnie priorytetem jest rozwiązanie tych bezprecedensowych problemów, a nie ta jedna wypowiedź” – powiedziała Malaczova.

Na słowa Malaczovej zareagował internet. Wśród postów na Twitterze wpis zamieścił polityk opozycyjnej partii Tradycja Odpowiedzialność Dobrobyt 09 (TOP 09 ), były minister finansów Miroslav Kalousek. „Wypowiedzią minister Malaczovej wobec premiera Babisza powinny zajmować się instytucje, które powinny ocenić, czy nie doszło do wycieku tajnych informacji i zdradzenia tajemnicy państwowej” – napisał ironicznie.

Indagowany przez dziennikarzy partyjny szef Malaczovej, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek uważa, że szefowa resortu pracy nie powinna przepraszać premiera. Jego zdaniem gdyby Malaczova powiedziała to na antenie, sytuacja byłaby inna. Hamaczek na antenie radia „Impuls” stwierdził, że okoliczności więcej mówią o etyce CzT, która przekracza pewne granice i specjalizuje się w udawaniu, że kamery są wyłączone. Dodał, że na spotkaniach z partnerami koalicyjnymi, czyli ruchem ANO premiera Babisza, nie rozmawiano na temat wypowiedzi minister.

Z Pragi Piotr Górecki

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Nie rozumiem dlaczego robi się problem, gdy polityk wyrazi szczerą opinię. Na Sienkiewiczu tez ps wieszali, gdy powiedział "wuj, zupa i kamieni kupa". A przecież to była prawda, a dziś jest jeszcze bardziej
itso_cyca_cytater
baba ciśnienia nie wytrzymuje, chyba ze celem ataku jest dobrostan subiektywny

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki