Commerzbank planuje wielkie zwolnienia

Zarząd niemieckiego Commerzbanku zamierza dokonać znacznej redukcji zatrudnienia w ramach planu zwiększenia rentowności. Skala cięć może dotyczyć około 5000 miejsc pracy - donosi dziennik „Börsen Zeitung”. Commerzbank posiada 69,43% udziałów w mBanku.

(Wikipedia)

Planowane zwolnienia mają być elementem strategii naprawczej nowego prezesa Commerzbanku, Martina Zielke. Według informacji „Börsen Zeitung”, redukcja etatów wyniesie około 5000 miejsc pracy, co stanowi około 10% całkowitej liczby zatrudnionych. Anonimowe źródła donoszą, że pod tym względem najbardziej ucierpi dział tzw. back-office. Jak na razie informacje o zwolnieniach nie są jeszcze oficjalne, a rzeczniczka banku odmówiła komentarza w sprawie planów nowego prezesa.

Cała strategia powinna zostać jednak upubliczniona już pod koniec przyszłego tygodnia, gdy Martin Zielke przedstawi ją radzie nadzorczej. Według doniesień niemieckiej gazety, poza redukcją zatrudnienia zakłada ona również scalenie działu obsługi przedsiębiorstw z segmentem inwestycyjnym banku oraz zmniejszenie liczby jednostek operacyjnych z czterech do trzech.

Według nowego prezesa, instytucja potrzebuje restrukturyzacji. Po części wynika to z niesprzyjających warunków gospodarczych, szczególnie w obliczu niskich stóp procentowych. Z tego powodu regularnie spada zyskowność banku, co dla nowych władz jest nie do zaakceptowania. Zdaniem Martina Zielke, jednym z rozwiązań tego problemu ma być dalszy rozwój cyfryzacji, co pozwoli na optymalizację kosztów działalności.

Commerzbank to w Niemczech obecnie numer dwa w sektorze bankowym - wyprzedza go jedynie Deutsche Bank. W sierpniu oba podmioty prowadziły podobno rozmowy na temat możliwej fuzji, jednak nie doszła ona do skutku z powodu nierentowności takiego przedsięwzięcia. Planowane obecnie zwolnienia w Commerzbanku są poprzedzone czerwcową redukcją etatów w Deutsche Banku, która dotyczyła 3000 miejsc pracy.

Optymizmem nie napawa także giełdowy kurs niemieckiej instytucji. Od początku roku akcje Commerzbanku na frankfurckim parkiecie potaniały o 32% i obecnie za jej udziały trzeba zapłacić 6,31 euro.

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~WYŻSZA

ZACHĘCAMY DO STUDIOWANIA BANKOWOŚCI.......

! Odpowiedz
7 0 ~Jan

Zawsze byłem i będę zdania, iż trzeba walczyć do końca o swoje! Zostaliście oszukani podobnie jak ja? Może warto zrobić pozew zbiorowy? Słyszałem wiele pozytywnego na temat Kancelarii Invictus. Można skontaktować się z nimi pod tym numerem: 733 171 161. Działają szybko i skutecznie potrafią rozprawić się z oszustami. Mam nadzieję na odzyskanie pieniędzy...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Gwidon

Jeszcze troche a CB i DB będą miały kapitalizacje równe Banku Rosji, a wszystko przez spekulacje zas........... prezesów

! Odpowiedz
1 5 ~yield

MBank szuka już od jakiegoś czasu ludzi na działalności, żenada.
A ilość nabitych w balona klientów zauważalnie duża na tle branży.

! Odpowiedz
0 4 ~yield

Coraz niżej te poszukiwania się odbywają. Cele niby szczytne, logo poważne a wewnątrz w oddziale jedna tylko manager oddziału + zastępca na umowie o pracę z bankiem, a "doradcy" i cały personel outsource'owany z zewnętrznej firmy. To już upada coraz niżej.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 7 ~Johny11

Ciężko czytać komentarze tutaj. Większość ma problem z podstawami, czyli jak sam bank działa i kreacją pieniądza, ale to już zostawmy, bo to głównie wasz problem.

Back-office po prostu przeniosą. Do Polski. Do Łodzi. Już procesują tutaj najprostsze, często manulane rzeczy pod firmą Ceri International. Pewnie niedługo zaciąg zwiększą kilkukrotnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~Cezary

Rządzący światem samowładnie
Królowie kopalń, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud!
W tej bandy kasie ogniotrwałej
Stopiony w złoto krwawy pot
Na własność do nas przejdzie cały,
Jak należności słusznej zwrot!

! Odpowiedz
3 2 ~RICO

Po prostu gnidy bansterskie przechodzą na internetowe operacje bezgotówkowe,a Polacy to kochają więc, nie będą mieli tutaj żadnych problemów z ich uzależnieniem i podporządkowaniem tej gangrenie finansowej !

! Odpowiedz
0 1 ~JanWincent

Ciekawe czy zmienili regulamin przed tymi zwolnieniami.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.