REKLAMA

Coca-Cola rozczarowała wynikami. Winne kryzys i zła pogoda

2013-07-16 14:40
publikacja
2013-07-16 14:40

Przedstawione dziś przez Coca-Cola Co. wyniki za drugi kwartał 2013 r. okazały się gorsze zarówno od rynkowego konsensusu, jak i rezultatów sprzed roku. Władze spółki powodów takiego stanu rzeczy szukają w globalnym kryzysie oraz warunkach pogodowych.

Największy na świecie producent napojów bezalkoholowych w ubiegłym kwartale odnotował przychody w wysokości 12,75 mld i zarobił 2,68 mld dolarów (0,59 na akcję) wobec 2,79 mld dolarów (0,61 na akcję) rok temu.

Oczekiwania analityków zakładały przychody na poziomie 12,95 mld i 0,63 dolara zysku na akcję.

Omawiając gorsze od prognoz wyniki, prezes Coca-Coli Muhtar Kent stwierdził, że wpływ na postawę spółki miało „otoczenie makroekonomiczne” a także „niespotykanie złe warunki pogodowe”. Wpływ na gorsze wyniki miał też obserwowany odwrót Amerykanów od napojów gazowanych. Prezes giganta z Atlanty dodał, że jego celem na drugą połowę roku będzie zwiększenie dynamiki zysków.

W reakcji na słabe dane, akcje Coca-Coli w handlu przedsesyjnym na nowojorskim parkiecie tanieją o ponad 2 proc.

/mz

Źródło:
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~cecil
Panie prezesie z Atlanty proponuje dolać więcej rozumu do coli może spożycie się zwiększy a tak to kiepsko bo ludzie nie chcą tego syfu pić a soki zdrowsze tanieją i nie trzeba pić siur coli.
~Jan
No tak, tylko ciekawe co sie stanie jak wiekszosc ludzi bedzie miala swiadomosc jak dziala kapitalizm, odpowiedz jest prosta - padnie
~jnyjnghny
ludzie maja większa świadomość z czego to się składa więc spada spożycie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki