REKLAMA

Chciała "zainwestować w kryptowaluty" - została oszukana na 130 tys. zł

2021-01-14 17:49
publikacja
2021-01-14 17:49
fot. Alain Pitton / ZUMA Press

Mieszkanka powiatu obornickiego (Wielkopolskie) straciła 130 tys. zł. 45-latka padła ofiarą oszustów, którzy namówili ją do "zainwestowania w kryptowaluty".

Oficer prasowy policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik poinformowała w czwartek, że do poszkodowanej zadzwonił fałszywy przedstawiciel firmy zajmującej się kryptowalutami, zaproponował jej pomoc w ich zakupie.

"Następnie do poszkodowanej zadzwonił kolejny mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego, który ma rzekomo pilnować, aby wszystko poszło zgodnie z prawem. Oszuści zdobyli zaufanie kobiety. Krok po kroku instruowali ją, co ma robić" – podała st. sierż. Izabela Leśnik.

Zgodnie z przekazanymi przez telefon wskazówkami, kobieta instalowała w swoim komputerze kolejne programy, logowała się we wskazanych miejscach, podawała też dane, o które pytał oszust. Następnie wykonała kilka transakcji, które w jej przekonaniu były zakupem kryptowaluty. Tym sposobem kobieta straciła 130 tys. zł.

Poszkodowana poinformowała o zdarzeniu policję, która bada sprawę. Jednocześnie funkcjonariusze ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Polecają też serwis uwazajnakryptowaluty.pl, prowadzony przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Komisją Nadzoru Finansowego.

autor: Rafał Pogrzebny

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ganonys000
Tytul powinien byc "Odebrala telefon" i zostala oszukana na 130 tys. zl, a przekaz powinien brzmiec zeby nie odbierac telefonu od obcych bo moga Cie okrasc. Potrafie sobie rowniez wyobrazic analogiczna sytuacje "Wyszla na dwor" i zostala okradzona na 130 tys zl, bo poprosili ja obcy ludzie zeby poszla z nimi do Tytul powinien byc "Odebrala telefon" i zostala oszukana na 130 tys. zl, a przekaz powinien brzmiec zeby nie odbierac telefonu od obcych bo moga Cie okrasc. Potrafie sobie rowniez wyobrazic analogiczna sytuacje "Wyszla na dwor" i zostala okradzona na 130 tys zl, bo poprosili ja obcy ludzie zeby poszla z nimi do banku i wydala im swoje pieniadze, natomisat oni ja zapewnili ze otrzyma je w innej formie i niedotrzymali obietnicy.
mjwhite
No cóż, łatwo przyszło, łatwo poszło. Dziwne tylko że selekcja naturalna pozwoliła jej dożyć aż 45 lat....
trollmaster
o, już sie pojawiają usłużne artykuły, by utrwalić u gawiedzi zestawienie kryptowaluty = oszustwo.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki