REKLAMA

Cersanit Rus ma umowę z ZAO Syzranskaya Keramika

2011-02-18 20:06
publikacja
2011-02-18 20:06

Cersanit Rus, rosyjska spółka zależna Cersanitu, podpisała z ZAO Syzranskaya Keramika, spółką pośrednio zależną od Michała Sołowowa, umowę na kupno ceramiki sanitarnej, którą będzie dystrybuować na terenie WNP. Wartość umowy w okresie 5 lat wynosi około 5.750 mln rubli, czyli około 565 mln zł - podał Cersanit w piątkowym komunikacie.

"Przedmiotem umowy jest określenie zasad współpracy w zakresie zakupu przez odbiorcę (Cersanit Rus - PAP) w celu dalszej odsprzedaży ceramiki sanitarnej oraz innych produktów i półproduktów wykonywanych przez producenta (ZAO Syzranskaya Keramika - PAP) i ich dalszej dystrybucji na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw. Szacunkowa wartość umowy, wynikająca z założonej wartości dla okresu 5 lat wynosi około 5.750 mln RUB, co zgodnie ze średnim kursem NBP z dnia zawarcia umowy stanowi równowartość około 564,96 mln PLN" - napisano w komunikacie.

"Zawarcie powyższej umowy wpisuje się w strategię Grupy Kapitałowej Cersanit, zakładającą budowę silnej organizacji producenckiej i handlowej w branży ceramiki sanitarnej, o zasięgu europejskim i ma na celu znaczne zwiększenie obecności emitenta na perspektywicznym rynku wschodnim, a sposób szczególny na terenie Federacji Rosyjskiej" - dodano

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki