REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Cavatina Holding pozyskała w '22 najemców na 51 tys. mkw. GLA

2023-01-13 10:16
publikacja
2023-01-13 10:16

Cavatina Holding, notowany na GPW deweloper biurowy, w 2022 roku pozyskał najemców na 51 tys. m kw. GLA w inwestycjach w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Bielsku-Białej - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Cavatina Holding pozyskała w '22 najemców na 51 tys. mkw. GLA
Cavatina Holding pozyskała w '22 najemców na 51 tys. mkw. GLA
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Aktywność najemców na całym rynku biurowym w minionym roku była wyższa niż w 2021. Podsumowania kwartalne firm doradczych wskazują także na wyższe wyniki najmu w regionach od tych notowanych w 2019 r. Wśród sektorów najczęściej poszukujących biur dominowały: branża IT oraz nowoczesne usługi dla biznesu" - napisano w komunikacie.

"Bardzo dobre wyniki najmu osiągnięte przez nas w 2022 r., który był relatywnie trudny dla całego sektora nieruchomości komercyjnych, pozwalają nam z optymizmem patrzeć na te nadchodzące dwanaście miesięcy" - ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, Sebastian Suchodolski, Head of Leasing w Cavatina Holding.

Jak dodał, w minionym roku najwięcej powierzchni wynajęły firmy w Krakowie i Katowicach, gdzie Cavatina podpisała umowy na odpowiednio 17,8 tys. m kw. i 16,1 tys. m kw.

Deweloper poinformował, że w 2022 r. zwiększył poziom wynajmu swoich inwestycji w Gdańsku oraz we Wrocławiu, gdzie podpisano umowy na odpowiednio 9,3 tys. i 5 tys. m kw. Jednocześnie spółka zakończyła komercjalizację budynku Cavatina Hall A – pierwszej inwestycji biurowej klasy A w Bielsku-Białej, a poziom przednajmu w budowanej Cavatina Hall B sięga już przeszło 60 proc. Łącznie w Bielsku-Białej Cavatina wynajęła w 2022 r. 1,2 tys. m kw.

W 2022 r. grupa oddała do użytku wieże biurowe Global Office Park w Katowicach (w sumie 55,2 tys. m kw.), Palio Office Park B w Gdańsku (7,7 tys. m kw.) oraz Quorum D we Wrocławiu (16,3 tys. m kw.). Aktualnie deweloper posiada w budowie projekty biurowe o łącznej powierzchni ok. 170 tys. m kw.

W 2023 r. planowane jest ukończenie Cavatina Hall B w Bielsku-Białej, Ocean Office Park B i D w Krakowie oraz Quorum A we Wrocławiu – wieży o wysokości 140 metrów, która będzie drugim co do wysokości budynkiem w stolicy Dolnego Śląska. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki