REKLAMA

Te firmy zbudują CPK. Spółka wyłoniła 8 wykonawców budowlanych na terenie przyszłego lotniska

2022-07-13 13:50
publikacja
2022-07-13 13:50

Centralny Port Komunikacyjny wyłonił ośmiu wykonawców prac budowlanych na terenie przyszłego lotniska, z którymi w najbliższych dniach podpisze umowę - poinformowała spółka CPK w komunikacie. Szacowana wartość zamówienia to ponad 1,7 mld zł.

Te firmy zbudują CPK. Spółka wyłoniła 8 wykonawców budowlanych na terenie przyszłego lotniska
Te firmy zbudują CPK. Spółka wyłoniła 8 wykonawców budowlanych na terenie przyszłego lotniska
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Wśród wykonawców znaleźli się: Budimex, Doraco, Mostostal Warszawa, NDI, Polimex Infrastruktura, PORR, Strabag i Trakcja.

"Celem przetargu było wyłonienie firm, które będą realizowały budowlane prace przygotowawcze dotyczące Portu Solidarność w formie umowy ramowej. W szczegółowy zakres zamówienia wchodzą m.in. niwelacja i zagospodarowanie terenu, realizacja obiektów tymczasowych, rozbiórki, przyłącza do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby inwestycji i inne prace niewymagające sporządzenia projektu architektoniczno-budowlanego" - napisano w komunikacie.

"Formuła umowy ramowej pozwala spółce CPK na sprawny wybór wykonawców. Poszczególne zamówienia będą zlecane w ramach uproszczonych postępowań wykonawczych. W przetargu brano pod uwagę przede wszystkim warunki i kryteria jakościowe, np. doświadczenie oferentów oraz możliwości pozyskania maszyn budowlanych. W kolejnym kroku, przy procedowaniu zamówień wykonawczych, dużą rolę odegra m.in. proponowana cena i czas realizacji" - dodano.

Jak podano, jednocześnie CPK prowadzi kilka przetargów dotyczących procesu inwestycyjnego.

"Bardzo zaawansowane są przetargi m.in. na projektowanie i na tzw. inżyniera kontraktu dla linii kolejowych CPK. W postępowaniu na projektanta generalnego terminalu i dworca kolejowego (tzw. Master Architekta) spółka zaprosiła do złożenia ofert pięć międzynarodowych biur architektonicznych, które brały udział w dialogu konkurencyjnym" - napisano. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
langdon25
Tysiące sekretarzy pisowskich już zaciera łapy.

Kolejna okazja do sutego nakarmienia grubych kotów pisowskich
niedziela16
W razie przegranej PiS-u w wyborach (NDB) postępowania przetargowe i prace przygotowawcze będą już tak zaawansowane, że inwestycji nie da się przerwać. Tak samo było w przypadku Gazoportu. Machina ruszyła i kto wsadzi paluchy w tryby, temu łapę urwie.
karbinadel
Różnica jest taka, że gazoport był nam rzeczywiście potrzebny.
niamek
NDI to firma w laptopie która nawet łopaty nie ma, tylko szuka podwykonawców do wszystkiego... no ale puki co przynajmniej płaci...
langdon25
To firma sekretarza z PiS .

Wiadomo o co chodzi - nakarmić już i tak grube koty pisowskie
karbinadel
To megalotnisko jest nam dziś mniej więcej tak samo potrzebne, jak fabryka parowozów
jezykminimalny
w 1948 roku Rosja własnym przemysłem wyprodukowała 15 parowozów, USA w czasie wojny wysłały do ZSRR kilkanaście tysięcy parowozów i ten fakt jest kluczem do sukcesu Ukrainy i nas wszystkich w tej wojnie. Informacja tylko dla orłów, czołg T-34 pokazany w serialu "Czterej pancerni i pies" to model T-34/85 stworzony w 1948 w 1948 roku Rosja własnym przemysłem wyprodukowała 15 parowozów, USA w czasie wojny wysłały do ZSRR kilkanaście tysięcy parowozów i ten fakt jest kluczem do sukcesu Ukrainy i nas wszystkich w tej wojnie. Informacja tylko dla orłów, czołg T-34 pokazany w serialu "Czterej pancerni i pies" to model T-34/85 stworzony w 1948 roku po wojnie, gdyby w filmie pokazano prawdziwy model, ze śmiechu zalalibyśmy się łzami i nie moglibyśmy oglądać serialu.
norpie odpowiada jezykminimalny
T-34/85 wszedł do produkcji podczas wojny i brał w niej udział. Warto sprawdzać wiedzę, przed napisaniem w sieci!

Powiązane: CPK - Centralny Port Komunikacyjny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki