REKLAMA
Tour de spółki

CD Projekt otworzy sklep. Akcje najdroższe od sierpnia

2019-04-02 16:00
publikacja
2019-04-02 16:00

Dzięki kolejnej wzrostowej sesji giełdowa wartość CD Projektu przekroczyła już 20 mld zł. Tymczasem spółka poinformowała, że ma w planach otwarcie sklepu. I nie chodzi tu o sprzedaż gier.

CD Projekt planuje sklep. Póki co przedstawiciele spółki są tajemniczy, można się domyślać jednak, że chodzi o swego rodzaju sklep z gadżetami dla fanów / CD Project

- Czekaliśmy, aż skończy się Prima Aprilis, by móc podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością: w najbliższych tygodniach otworzymy CD Projektowy sklep! Miejcie oczy otwarte, kolejne informacje niebawem! - taki wpis pojawił się dziś na oficjalnym koncie twitterowych CD Projekt RED. I o ile jeszcze wczoraj można byłoby go uznać za żart, dziś spółka sama zaznacza, że nie jest to Prima Aprilis. Zapowiedź można więc traktować jak najbardziej poważnie.

Co istotne nie będzie to sklep z grami. Taki zresztą CD Projekt już ma, sprzedażą gier spółka zajmuje się bowiem poprzez własną platformę GOG. Przedstawiciele CD Projektu pozostają tajemniczy, jednak w późniejszych tweetach doprecyzowali, że chodzi o - tu cytat - "merchandise store". Choć to pojęcie dość szerokie, można się domyślać, że chodzi o swego rodzaju sklep z gadżetami dla fanów. Te będą związane zapewne z "Wiedźminem" i/lub "Cyberpunkiem". To jednak już tylko domysły, komunikat był bowiem bardzo lakoniczny, niewątpliwie jednak otwarcie tego typu sklepu wydaje się naturalnym ruchem dla spółki, która posiada znane marki i ma ogromne grono fanów.

CD Projekt otworzy sklep. Akcje najdroższe od sierpnia / Bankier.pl

Tymczasem na giełdzie akcje CD Projektu są obecnie najdroższe od sierpnia 2018 roku. We wtorek około 15:30 drożeją o 3,5 proc., a przecież mocne wzrosty na CD Projekcie obserwowaliśmy i wczoraj i w drugiej części zeszłego tygodnia. Paliwa do wzrostów dodała spółce konferencja po publikacji wyników finansowych. I nie chodzi tylko o to, że zysk w IV kwartale przebił oczekiwania analityków o 27 proc. Inwestorom spodobała się zapowiedź mobilnego "Gwinta", zaś stwierdzenie prezesa, że "Targi E3 to najlepszy moment na ogłaszanie premier dużych gier" rozbudziły nadzieję, że w czerwcu, właśnie na E3, poznamy datę premiery "Cyberpunka 2077". 

W efekcie ostatnich wzrostów łączna giełdowa wycena CD Projektu przekroczyła poziom 20 mld zł, co daje "Redom" tytuł 9. największej spółki na GPW. CD Projekt w oczach inwestorów jest wart więcej niż tacy giganci jak Polska Grupa Energetyczna, mBank, Cyfrowy Polsat, Lotos czy CCC. Przypomnijmy jednak, że latem 2018 roku producent "Wiedźmina" wyceniany był jeszcze wyżej. Rekordowe 21,3 mld zostało zanotowane w sierpniu.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
artur17
Nawet jeśli Cyberpank zarobi 5 mld (Wiedżmin zarobił przez te wszystkie lata ok 500 mln netto) to akcja realnie jest warta 50 zł. Licząc nakłady na kolejną premierę, pewno około za 3-4 lata, utrzymanie zespołu, podatki i wypłatę całości zysków na dywidendę. Bania to mało powiedziane.
bialy_kruk
Te akcje rosna na bazie informacji ze jest wiosna i sa juz bazie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki