REKLAMA

CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych na rzecz głównego akcjonariusza

2022-09-12 07:24, akt.2022-09-12 11:21
publikacja
2022-09-12 07:24
aktualizacja
2022-09-12 11:21

CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych serii L z ceną emisyjną 35,16 zł za sztukę - poinformowała spółka w komunikacie. Emisja w trybie subskrypcji prywatnej zostanie skierowana wyłącznie do spółki Ultro, należącej do Dariusza Miłka, głównego akcjonariusza CCC.

CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych na rzecz głównego akcjonariusza
CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych na rzecz głównego akcjonariusza
fot. Jaap Arriens / / ZUMA Press

Dariusz Miłek jest założycielem CCC, przez wiele lat był prezesem, a obecnie jest przewodniczącym rady nadzorczej obuwniczej spółki.

Decyzję w sprawie podwyższenia kapitału podejmie walne zgromadzenie CCC, zwołane na 28 października. Walne zostało zwołane na żądanie spółki Ultro. Kurs akcji spółki rósł ok. godziny 11.20 o 3,1 proc. 

Zgodnie z projektem uchwał zgłoszonych przez akcjonariusza, cena emisyjna akcji serii L byłaby ustalona na poziomie 35,16 zł za sztukę, tj. na poziomie aktualnej ceny rynkowej, rozumianej jako średnia z kursów zamknięcia sesji notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w okresie 3 dni poprzedzających dzień zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki mającego podjąć uchwałę emmisyjną (to jest z dnia 7, 8 i 9 września 2022 r.)

Zarząd CCC w uzasadnieniu nowej emisji podał, że obecna sytuacja makroekonomiczna, w tym wysoka inflacja (w szczególności w zakresie cen energii elektrycznej, gazu oraz transportu), a także podwyższony poziom stóp procentowych i związane z nim rosnące koszty obsługi zadłużenia, istotnie wpływają zarówno na nastroje konsumentów, jak i na perspektywy wszystkich podmiotów z branży retail, w tym CCC, a przede wszystkim budują daleko posuniętą niepewność konsumencką i biznesową. Drastycznie utrudnione stało się pozyskanie finansowania, czy to dłużnego czy kapitałowego.

Oferta specjalna Finax dla czytelników Bankier.pl

Finax to robodoradca, który daje Ci możliwość prostego i zautomatyzowanego inwestowania. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście „Finax uczy inwestowania na giełdzie".

Finax wraz z Bankier.pl przygotował promocję dla naszych Czytelników: kupon na 20 euro, którym można zasilić inwestycję! Z oferty mogą skorzystać nowi użytkownicy Finax, tj. tacy, którzy dotychczas nie dokonywali w serwisie rejestracji i nie posiadali w nim konta.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać voucher?

  1. Zarejestrować się na stronie promocji www.bankier.pl/finax i zaznaczyć wymagane zgody. Potwierdzić rejestrację.
  2. Wypełnić ankietę i założyć konto Finax.
  3. Zweryfikować swoją tożsamość i wpłacić minimum 100 zł na swoje konto.

Po potwierdzeniu przez Finax wykonania ostatniej czynności poprosimy o uzupełnienie danych i wyślemy kod, którym można zasilić swoje konto na kwotę 20 euro. Z oferty można skorzystać tylko do 18 września 2022 r., a liczba kuponów jest ograniczona!

Pamiętaj, że w promocji biorą udział tylko wnioski, które zostały złożone za pośrednictwem strony www.bankier.pl/finax, po rejestracji! Jeśli będziesz chciał wypłacić środki przed upływem 3 miesięcy od założenia konta, Finax może potrącić wartość kuponu, czyli 20 euro, z salda Twojego konta.

Szczegóły znajdziesz a stronie www.bankier.pl/finax

Dodatkowe korzyści przy założeniu konta Finax dla dziecka: nowi małoletni klienci, którzy otworzą rachunek w Finax do 31.12.2022 r., z chwilą otwarcia rachunku otrzymają zniżkę na zniżkę na pierwszy otwarty portfel (01). Dzięki niej środki na rachunku do kwoty 1 380 EUR (~6 000 PLN) zwolnione będą z opłaty za zarządzanie przez 365 dni od dnia otwarcia rachunku, dodatkowo nie zapłacą też aż do ukończenia 18 roku życia za księgowanie wpłat do kwoty łącznie 1380 EUR.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem.

"Zamiarem spółki jest przeznaczenie środków pozyskanych z emisji akcji serii L na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności operacyjnej oraz na optymalizację struktury finansowania w kontekście wysokich stóp procentowych i dążenia spółki do obniżenia zadłużenia" - napisano w komunikacie.

W opinii zarządu, proponowana emisja akcji imiennych serii L z wyłączeniem prawa poboru pozwala pozyskać dodatkowy kapitał znaczniej szybciej i skuteczniej niż alternatywny proces podwyższenia kapitału zakładowego z zachowaniem prawa poboru. (PAP Biznes)

pr/

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bullman
Gość zadłużony po uszy,chce zająć cały rynek.W covidzie dostał od nas gigantyczne wsparcie i teraz będzie znowu wyciągał ręce,emisja nie pomoże.Może być trudniej.
qwertas
Jak tam rozwój sklepów na Bliskim Wschodzie? W Dubaju chyba z 3 sklepów zostały 2, w Abu Dhabi podobnie. Mialobyć 60 sklepów w całym regionie a jest raptem max naście sklepów. Nadal w największym kraju regionu (Arabia Saudyjska) są tylko 2 sklepy i zero w stolicy, Rijadzie (8 milionów ludzi). Rosja i Ukraina wypadły z listy a nie Jak tam rozwój sklepów na Bliskim Wschodzie? W Dubaju chyba z 3 sklepów zostały 2, w Abu Dhabi podobnie. Mialobyć 60 sklepów w całym regionie a jest raptem max naście sklepów. Nadal w największym kraju regionu (Arabia Saudyjska) są tylko 2 sklepy i zero w stolicy, Rijadzie (8 milionów ludzi). Rosja i Ukraina wypadły z listy a nie widać alternatywy. Bliski Wschód nie rozwijany. Bałkany rosną bardzo powoli. HalfPrice rośnie tylko w Polsce bo nie widzę kolejnych otwarć w Czechach, Austrii czy na Węgrzech. Regres i dziwie się, że akcje nie są jeszcze po 15 złotych jeszcze biorąc pod uwagę zadłużenie CCC.
tomitomi
kwa ! bez pp ! ! ! - toż to okradanie drobnicy i dokładanie większych problemów nie tylko wizerunkowych , kwa ! - bantustan !...... no , ale to jest POlska ! dla cwaniaków .
qwertas odpowiada tomitomi
??? Czytam Twój komentarz i nadal nie wiem co chciałeś rzeczowego wnieść do dyskusji poza rynsztokowym językiem.
tomitomi
na Gino Rossi już zrobił przekręt ,( przymusowo okradł mnie ) teraz dalej stosuje TE praktyki !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki