REKLAMA

CBA zatrzymało znanego warszawskiego biznesmena w sprawie SKOK Wołomin

2020-02-03 11:36
publikacja
2020-02-03 11:36

Funkcjonariusze CBA ze Szczecina zatrzymali znanego warszawskiego biznesmena w związku ze śledztwem dotyczącym nadzoru nad SKOK Wołomin – poinformowało w poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne.

/ fot. Anatol Chomicz / FORUM

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej biuro wskazało, że przedsiębiorca jest już kolejną osobą zatrzymaną w związku z tym śledztwem. Chodzi m.in. o powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej. Postępowanie obejmuje lata 2012-2014 r.

"Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna trafi do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszy zarzuty" – czytamy w komunikacie.

Dotychczas w śledztwie zatrzymano 10 osób, w tym byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego oraz znanego trójmiejskiego adwokata Marcina Dubienieckiego i b. wiceministra skarbu Przemysława Morysiaka. Obaj usłyszeli zarzut płatnej protekcji.

Dubieniecki (wyraził zgodę na publikację danych osobowych i wizerunku) został w połowie grudnia ubiegłego roku aresztowany na dwa miesiące. W stosunku do drugiego zatrzymanego (dwa dni wcześniej niż Dubieniecki) byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2004-05 Przemysława Morysiaka (także zgodził się na podawanie danych i publikację wizerunku), szczeciński Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód nie zdecydował o areszcie ani o środkach zapobiegawczych.

"Zarzut dla jednego i drugiego z podejrzanych związany jest z przyjęciem określonej korzyści majątkowej w związku z powoływaniem się na wpływy w Komisji Nadzoru Finansowego w zamian za nieustanowienie zarządcy komisarycznego SKOK w Wołominie oraz wyrażenie przez KNF zgody na powołanie na prezesa tej instytucji wskazaną przez podejrzanych osobę" – wyjaśnił w wówczas w rozmowie z dziennikarzami prok. Adam Gołuch z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin CBA zatrzymało przed ponad rokiem byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tryby
Pic na wodę, fotomontaż. Prokuratura, CBA, sądy, rząd - wszyscy milczeli do czasu, aż odbędzie się pozaprzetargowa sprzedaż SKOK, czyli aż nie zostanie pozamiatane pod dywan i bezpiecznie wyprowadzona kasa z Funduszu Gwarancyjnego. Teraz to zwykły cyrk dla mas i udawanie, że coś się robi. Jakieś płotki zostaną aresztowane,Pic na wodę, fotomontaż. Prokuratura, CBA, sądy, rząd - wszyscy milczeli do czasu, aż odbędzie się pozaprzetargowa sprzedaż SKOK, czyli aż nie zostanie pozamiatane pod dywan i bezpiecznie wyprowadzona kasa z Funduszu Gwarancyjnego. Teraz to zwykły cyrk dla mas i udawanie, że coś się robi. Jakieś płotki zostaną aresztowane, a prawdziwa mafia się cieszy zyskami z udanej kradzieży miliardów, już nie do odzyskania.
jarekzbyszek
Przedsmak pisowskiej sprawiedliwości. Winna opozycja. Pisowscy działacze, którzy nadzorowali SKOKI, brali kredyty w SKOK Wołomin i nigdy nie oddali są bezkarni.
zenonn
Kiedy syndyk zacznie łapać głównych kredytobiorców albo sam trafi do pierdla?
Syndyk goni klientów o dopłatę udziałów. Liczył zyskać 4 mln, wydał już 6mln.
Zbrojna organizacja rozbójnicza ukradła sobie 3 mld na koszt społeczństwa.
Winnych nie ma, pionki nękane.
http://swsfsm.pl/zlodziej-na-
Kiedy syndyk zacznie łapać głównych kredytobiorców albo sam trafi do pierdla?
Syndyk goni klientów o dopłatę udziałów. Liczył zyskać 4 mln, wydał już 6mln.
Zbrojna organizacja rozbójnicza ukradła sobie 3 mld na koszt społeczństwa.
Winnych nie ma, pionki nękane.
http://swsfsm.pl/zlodziej-na-zlodzieju/

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki