REKLAMA

CBA zatrzymało b. senatora, miał brać udział w grupie wyłudzającej pieniądze z PARP

2019-04-11 07:49
publikacja
2019-04-11 07:49

Zarzut oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości usłyszał były senator PO Eryk S. - poinformowała w czwartek rano PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Podejrzany miał wyrządzić szkodę PARP na kwotę blisko 38 mln zł.

/ CBA

Zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne b. płocki senator to Eryk S. - podała w komunikacie Prokuratura Krajowa. Był senatorem VII kadencji - wyjaśnił Dział Prasowy PK. Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla S.

Jak przekazała PAP prok. Bialik, były senator PO został zatrzymany "w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która przy wykorzystaniu nierzetelnej poświadczającej nieprawdę dokumentacji przeprowadziła szereg operacji gospodarczych i finansowych umożliwiających wyłudzanie środków publicznych w postaci dotacji celowych i zwrotu nienależnego podatku VAT".

Prokuratura Regionalna w Krakowie ogłosiła mu zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej w okresie od 2013 r. do czerwca 2015 r. Grupa popełniała przestępstwa m.in. wyłudzając dotacje na projekt "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych" oraz wyłudzała zwrot podatku VAT.

B. senator usłyszał też zarzut oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na blisko 38 mln zł. Miał wprowadzić PARP w błąd, co do spełnienia przez jedną ze spółek warunków udzielenia dotacji. Na tej podstawie wypłacono spółce dofinansowania projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

S. miał też powoływać się na wpływy w PARP i podjąć pośrednictwa w załatwieniu dotacji na projekt linii do recyklingu odpadów.

Zatrzymania dokonano we wtorek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Krakowie.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski, Mateusz Mikowski

ago/ mm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cwany_lis
PiS-PO jedno zło !

KOFEDERACJA

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki