REKLAMA

CBA kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi

2019-08-19 04:46
publikacja
2019-08-19 04:46

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi - chodzi o decyzje wojewody dotyczące zezwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce - dowiedziała się PAP.

fot. / / CBA

Rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Elżbieta Węgrzynowska potwierdziła w poniedziałek w rozmowie z PAP, że w urzędzie trwa kontrola CBA.

"W wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców były prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które dotyczyły legalizacji pobytu" - podała.

Zapewniła, że urząd współpracuje z kontrolerami z CBA. "Urząd w pełni współpracuje z CBA, udzielając wszelkich potrzebnych informacji" - powiedziała PAP.

Z informacji PAP wynika, że kontrola ma dotyczyć lat 2016-19. Agenci CBA mają interesować się szczególnie udzielaniem przez wojewodę zezwoleń na pobyt czasowy oraz zezwoleń na pracę w Polsce cudzoziemcom.

Chcą sprawdzić, czy przy wydawaniu zezwoleń na pobyt i pracę zachowano obowiązujące przepisy i procedury podejmowania decyzji - wynika z informacji PAP.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział w piątek PAP, że kontrolę w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi prowadzą funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Kontrolę w urzędzie CBA podjęło pod koniec lipca. Ponieważ kontrole Biura trwają trzy miesiące, ta w Łodzi powinna zakończyć się 25 października. Zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef biura może ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Samorządy i regiony

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jerloz210935
A może CBA wyjaśni decyzje lobby niszczycieli polityki zdrowotnej w zakresie pozbawienia Szpitala PRO-FAMILIA w Łodzi kontraktu na usługi w zakresie położnictwa. Szpital 21 Wieku niszczeje,a mogłby pracować dla dobra rodzących;ponoć zależy nam na wzroście urodzeń.
.
marianpazdzioch
Zgaduję, że nie rządzi tam pis ;) A tak swoją drogą, to zwykle, bezproduktywne mielenie papierów. Wiadomo, że PL potrzebni są tani Ukraińcy, bo ZUS ma ogromny deficyt. Zamiast poluzować politykę pracy zarobkowej, to jeszcze strzelają sobie w stopę, bo mniej im wpłynie z podatków i marnują pieniądze podatnika na takie Zgaduję, że nie rządzi tam pis ;) A tak swoją drogą, to zwykle, bezproduktywne mielenie papierów. Wiadomo, że PL potrzebni są tani Ukraińcy, bo ZUS ma ogromny deficyt. Zamiast poluzować politykę pracy zarobkowej, to jeszcze strzelają sobie w stopę, bo mniej im wpłynie z podatków i marnują pieniądze podatnika na takie "kontrole".

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki