REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Bydgoszcz: zatrudnienie dla 300 osób w centrum dystrybucji Carrefoura

2016-09-22 17:16
publikacja
2016-09-22 17:16

Prawie 300 osób znajdzie zatrudnienie w centrum dystrybucji sieci handlowej Carrefour o powierzchni 37 tys. m kw., które zostanie uruchomione w marcu 2017 r. w Bydgoszczy. Towary z magazynu będą dostarczane do 180 sklepów w północno-zachodniej Polsce.

fot. / / YAY Foto

Centrum prowadzić będzie firma ID Logistics Polska, a obiekt będzie własnością Panattoni Europe.

"Nowe centrum będzie trzecim centrum sieci Carrefour w Polsce, obsługiwanym przez - ID Logistic. Nasza firma zarządza już magazynami w Będzinie - o powierzchni 42 tys. m kw. i w Piotrkowie Trybunalskim - 19 tys. m kw. Z bydgoskiego magazynu będą zaopatrywane hipermarkety, supermarkety i sklepy franczyzowe w północno-zachodniej Polsce" - poinformował w czwartek na konferencji prasowej dyrektor generalny ID Logistics Polska Yann Belgy.

Dyrektor generalny podkreślił, że o wyborze Bydgoszczy zdecydowało położenie miasta, istniejąca infrastruktura, możliwość pozyskania kadr, a także wsparcie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, będącej spółką powołaną do obsługi projektów inwestycyjnych.

Zespół ID Logistics będzie zarządzał procesami magazynowania, składowania i dystrybucji towarów.

Całkowita powierzchnia centrum wynosi 37 tys. m kw., z czego powierzchnia magazynu wynosi 35 tys. m kw. W magazynie składowanych będzie 6,5 tys. różnego typu artykułów, w tym spożywcze, chemii gospodarczej i kosmetyki. W magazynie zostanie przygotowanych ponad 29 tys. miejsc paletowych, zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania i systemy logistyczne, m.in. strefy z kontrolowaną temperaturą.

Dyrektor ds. zasobów ludzkich w ID Logistics Polska Małgorzata Hornig poinformowała, że rozpoczęła się rekrutacja pracowników centrum. Kadrę zarządzająca tworzyć będzie 25 osób, w tym menager oddziału i lider zespołu. Zatrudnionych zostanie też 27 pracowników działu administracji, 12 specjalistów informatyki, BHP, kadr i jakości oraz około 230 pracowników magazynowych.

ID Logistics Polska działa od 2008 r. Posiada sześć magazynów o powierzchni ok. 200 tys. m kw., zatrudnia tysiąc pracowników. Przychód w 2015 r. wyniósł 110 mln zł.

Carrefour Polska działa od 19 lat. Posiada 20 centrów handlowych, 84 markety, ponad 150 supermarketów, 550 sklepów spożywczych, 38 sklepy specjalne, 43 stacje benzynowe i sklep internetowy. Sieć handlowa zatrudnia 16 tys. pracowników. (PAP)

rau/ jzi/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
znajdziecie za przynajmnie średnią, a informatyków za tzry średnie
~Stoo
Zastanawiam sie skąd wezmą tych 12 specjalistów IT. Chyba ze zatrudnia "specjalistów"
~Biedak
Co za news! Rzucam wszystko i przenoszę sie do Bydgoszczu! ;)
~Alex
Brawo Carrefour! Odwaznie, od razu 300 osob i jestem pewien, ze na dobrych warunkach. Francuskie firmy znane sa na swiecie z bardzo dobrego traktowania pracownikow. Powodzenia!
~Slazak
Ale PR !!!
"...na dobrych warunkach..." Ha Ha Ha
Kto Ci synu płaci ? Carrefour ?
Czy jakaś agencja PR ?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki