REKLAMA

Brawurowa kradzież w Belgii, zniknęły diamenty o wartości 50 mln dol.

2013-02-19 09:48
publikacja
2013-02-19 09:48
Kradzież roku w Belgii. Jak donosi agencja Reuters, ośmiu zamaskowanych mężczyzn ukradło diamenty o wartości ok. 50 mln dol. Wcześniej media podawały, że wartość kosztowności sięgała blisko pół miliarda dolarów. Niezależnie od problemów z ustaleniem właściwej skali strat, w Brukseli doszło do jednej z największych kradzieży diamentów w historii. Do rabunku doszło na płycie brukselskiego lotniska.

diamenty
Image licensed by Ingram Image
Według powołującej się na belgijskie media agencji informacyjnej, mężczyźni włamali się na teren lotniska przez ogrodzenie, po czym napadli na ochroniarzy przenoszących diamenty z furgonetki na pokład samolotu, który miał odlecieć do Zurichu. Po dokonaniu kradzieży wsiedli do dwóch zaparkowanych za ogrodzeniem samochodów i odjechali z miejsca zdarzenia. Chociaż zarówno ochroniarze, jak i napastnicy byli uzbrojeni, w czasie rabunku nie padł ani jeden wystrzał.

Łączna waga diamentów miała wynosić około 10 kilogramów. Ich wartość media szacują na ponad 50 mln milionów dolarów.

Obecnie trwa pościg za złodziejami. Jak poinformowała belgijska policja, do tej pory znaleziono jedynie jeden z samochodów, którzy bandyci porzucili i podpalili.

/mz, AP,
Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Caesar
Rozbieżność wyceny uzasadniona. 50 mln to cena zakupu w kopalniach, a po odliczeniu kosztów szlifu w detalu może się okazać że uzyskane z diamentów brylantu dałyby zysk
500 mln. A rabusie - jak będą mieli dużo szczęścia (?) może za zrabowane diamenty dostaną 5 mln, a jak będą mieli pecha to skończą gdzieś na dnie w betonowych bucikach.
~ppp
Google cache pokazuje jak bankier.pl manipuluje informacją http://goo.gl/GJMMF
~revers
SPOKOJNIE !!! To tylko 50 mln coraz bardziej bezwartościowej waluty, przy produkowaniu której bębny grzeją się aż do czerwoności !!
~ja
KŁAMIECIE jak każde gówniane media
nie 500 mln tylko 50
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21504112
~widmo
Rudy z ekipą był na negocjacjach to przy okazji dorobił
~Baca
kto z Naszych ostatnio był w Brukseli ??
~Zaklamane zasady
Jedni legalnie inni nie legalnie ha ha ! Np. Amber Gold i pozamiatane ???
~wszędzie mafia rządu
Kradzież na zlecenie.Jak były ubezpieczone to mają kase i diamenty. U nas jest lustrzane odbicie z budową dróg;nie ma dróg i kasy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki