REKLAMA

Bowim ocenia, że dobra koniunktura na rynku stali powinna się utrzymać do końca '18

2018-09-18 09:26
publikacja
2018-09-18 09:26
Bowim ocenia, że dobra koniunktura na rynku stali powinna się utrzymać do końca '18
Bowim ocenia, że dobra koniunktura na rynku stali powinna się utrzymać do końca '18
fot. mady70 / / YAY Foto

Dystrybutor stali Bowim ocenia, że początek II półrocza 2018 roku wskazuje, że dobra koniunktura na rynku stali i wyrobów stalowych powinna się utrzymać do końca roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"Pomimo, iż od kwietnia do czerwca trendy cenowe nie sprzyjały nam w takim stopniu jak w I kwartale br., to wypracowaliśmy w II kwartale o wiele lepszy wynik netto niż w roku ubiegłym. Początek II półrocza pokazuje, że dobra koniunktura na rynku stali i wyrobów stalowych powinna się utrzymać do końca roku – powiedział cytowany w komunikacie Jacek Rożek, wiceprezes spółki.

Bowim podał we wtorek, że przychody grupy w I połowie 2018 roku wyniosły 679,3 mln zł, czyli były o 28 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 7,5 mln zł, czyli spadł 25 proc. rdr.

"Na zmiany wyników w ujęciu jednostkowym jak i skonsolidowanym wpłynęła przede wszystkim mniejsza dynamika wzrostu cen stali w pierwszej połowie 2018 roku, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego" - napisano w raporcie półrocznym.

"(...) czynnikiem mającym niebagatelny wpływ na różnicę pomiędzy wynikami omawianego okresu vs wyniki okresu bazowego (1H 2017) była polityka pierwotnie stosowana przez klientów Emitenta, którzy przewidując wzrosty cen wyrobów stalowych przy posiadanych niskich stanach magazynowych uzupełniali je kładąc większy nacisk na skrócenie terminów dostarczenia materiału aniżeli ceny dostarczanych towarów. Aktualnie wzrosty cen wyhamowały, a odbiorcy prowadzą stabilną gospodarkę zaopatrzeniową" - dodano.

Spółka podała, że modernizacja centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu zostanie zakończona w 2018 roku, a jeden z kluczowych etapów tej inwestycji - magazyn wysokiego składowania - powinien zostać zamknięty do końca września.

"Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o modernizację naszego obiektu w Sosnowcu. Liczymy, że do końca września uruchomimy nowoczesny magazyn wysokiego składowania pozwalający na zmagazynowanie ok. 4 tys. ton wyrobów stalowych" - powiedział Rożek, cytowany w komunikacie prasowym. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki