REKLAMA

Bosak: Nie wykluczam koalicji z PiS

2020-07-14 07:06
publikacja
2020-07-14 07:06

W demokracji w długiej perspektywie nie wyklucza się niczego; czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Bosak, pytany o ewentualną koalicję z PiS.

Bosak: Nie wykluczam koalicji z PiS
Bosak: Nie wykluczam koalicji z PiS
fot. ASW / / ArtService

Zapytany, czy wyklucza koalicję z PiS, Bosak - który był kandydatem Konfederacji na prezydenta, stwierdził, że jedna odpowiedź jest PR-owa i brzmi „nie ma takiego tematu”, druga jest bardziej prawdziwa - że w demokracji w długiej perspektywie nie wyklucza się niczego. "Czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych. A one odbędą się w 2023 r. Najbliższe 2,5 roku rządzenia PiS będzie chciało wykorzystać na eliminację problemu, jakim jest dla niego Konfederacja. Będą to ruchy obliczone na rozmiękczenie naszej bazy wyborczej […] i żeby rozbić naszą sejmową jedenastkę. Ale jesteśmy zahartowani i nie damy się" - oświadczył.

Podkreślił też, że Konfederacja nigdy nie wejdzie do koalicji z PiS na takich warunkach jak LPR w 2005 r. "Wtedy Liga (Polskich Rodzin) weszła do rządu, nie mając żadnego wpływu na media, na resorty siłowe, dostając w zasadzie jedno ministerstwo. To było nic. Jeśli po wyborach Konfederacja będzie miała silną pozycję, to wtedy w takie negocjacje można wejść. Ale to perspektywa lat. Na razie musimy się umacniać" - powiedział.

Na pytanie, czy jego zdaniem Jarosław Kaczyński "wreszcie wyjdzie z ukrycia", ocenił, że "osobiście nie odczuwa głodu większej obecności publicznej prezesa PiS" i że jeśli jego strategia się sprawdza, "to pewnie będzie ją kontynuował jako polityk, który chce być wyrachowany i skuteczny". "Z ukrycia to powinien wyjść minister finansów" - dodał. (PAP)

kmz/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (58)

dodaj komentarz
jas2
Jarosław Kaczyński został zapytany o niskie poparcie dla Andrzeja Dudy wśród osób młodych.
- W żadnym razie nie lekceważmy tego. Nie można tutaj jednak również lekceważyć wpływu mediów czy opiniotwórczych ośrodków na młodych ludzi, którzy są z natury rzeczy mniej doświadczeni życiowo, nie mają we własnych życiorysach wielu elementów
Jarosław Kaczyński został zapytany o niskie poparcie dla Andrzeja Dudy wśród osób młodych.
- W żadnym razie nie lekceważmy tego. Nie można tutaj jednak również lekceważyć wpływu mediów czy opiniotwórczych ośrodków na młodych ludzi, którzy są z natury rzeczy mniej doświadczeni życiowo, nie mają we własnych życiorysach wielu elementów porównawczych, które mają starsi. Dlatego mogą być podatni na rozmaite działania perswazyjne - stwierdził lider PiS.

*Geniusz.*
*Święte słowa.*
tindala
Kaczyński umie się wysławiać a Trzaskowski robić miny i niedogalać się. Tu bardziej by się nadał kot pana JK. Ewidentnie niedogolony i robi miny.
enthe
447 już nie przeszkadza, władza ważniejsza.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and00
po 15 latach nie ma emerytury minimalne, jest po 25j
r4k odpowiada and00
Jest emerytura po 15 latach.
Znam takich którzy po takim stażu przeszli na emeryturę mundurową.
degrengolada
Posłuchamy, kto zrealizuje najwięcej naszych obietnic. […] Możemy iść z samym diabłem, jeżeli zgodziłby się na to, co chcemy – tak Korwin-Mikke podsumowuje możliwości koalicyjne Konfederacji.

brak słów
frugal
Chyba wygląda to raczej na czysto pragmatyczne podejście godne uwagi. Koalicje tworzy się po to aby realizować postulaty a nie po to aby obstawiać synekury co często do tej pory miało miejsce lub aby być przystawką do głosowania. Każdemu kto zgadza się z postulatami jakiegoś ugrupowania powinien być raczej zadowolony z faktu, że Chyba wygląda to raczej na czysto pragmatyczne podejście godne uwagi. Koalicje tworzy się po to aby realizować postulaty a nie po to aby obstawiać synekury co często do tej pory miało miejsce lub aby być przystawką do głosowania. Każdemu kto zgadza się z postulatami jakiegoś ugrupowania powinien być raczej zadowolony z faktu, że będą one realizowane za wszelką cenę a jeśli Konfederacja stanie się języczkiem uwagi to wbrew pozorom może mieć na to duży wpływ.
jes
Był głos - nie ma głosu. Oczywiście głos nie na Bosaka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki