REKLAMA

Boombit szacuje, że w listopadzie przychody spadły mdm o 19,3 proc.

2023-12-06 17:32
publikacja
2023-12-06 17:32

Grupa Boombit szacuje, że w listopadzie 2023 roku przychody spadły mdm o 19,3 proc., do 18,4 mln zł - poinformował wydawca gier w komunikacie prasowym. Przychody pomniejszone o koszty pozyskania użytkownika i prowizje platform wyniosły 5,7 mln zł (-39,6 proc.), a liczba pobrań wyniosła w październiku 14,2 mln.

Boombit szacuje, że w listopadzie przychody spadły mdm o 19,3 proc.
Boombit szacuje, że w listopadzie przychody spadły mdm o 19,3 proc.
/ BoomBit

Wydatki na User Acquisition zmniejszyły się do 11,1 mln zł (-4 proc.), a koszty prowizji platform były na podobnym poziomie, jak miesiąc wcześniej i wyniosły 1,7 mln zł.

"Segment gier mobilnych przyniósł w listopadzie przychody na stabilnym poziomie, zbliżonym do kilku poprzednich miesięcy. Po intensywnym październiku tym razem zdecydowaliśmy się na lekkie ograniczenie wydatków User Acquisition. Biorąc pod uwagę dynamiczne otoczenie rynkowe i umacniającego się złotego, jesteśmy zadowoleni ze wzrostów, które zanotowało większość naszych najpopularniejszych gier. Po raz drugi w tym roku i w dodatku drugi miesiąc z rzędu 5 najlepszych tytułów przekroczyło próg 1 mln zł przychodów" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Marcin Olejarz.

"W wynikach poszczególnych gier warto przede wszystkim zwrócić uwagę na Darts Club, który zarobił blisko 20 proc. więcej niż miesiąc wcześniej i był to drugi najlepszy wynik w tym roku. Już od pewnego czasu przygotowujemy się na grudzień, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Świata w darts i liczymy, że w tym miesiącu nasza gra będzie miała jeszcze lepsze wyniki. Ponadto jeszcze w grudniu trafi do graczy pierwszy z dwóch planowanych dużych updatów w Hunt Royale. Przed nami również okres grudniowych ofert związanych z okresem świątecznym" - dodał.

Przychody z gier Hyper-Casual wyniosły 7,2 mln zł i stanowiły około 39 proc. w strukturze przychodów grupy BoomBit. W listopadzie 2023 r. najlepiej zarabiającymi tytułami były Hunt Royale (4,4 mln zł przychodów), Darts Club (2,8 mln zł) oraz Idle Farm (1,2 mln zł).(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki