REKLAMA

Bogdan Golik wycofuje się z kandydowania do PE

2009-05-28 08:14
publikacja
2009-05-28 08:14
Eurodeputowany Bogdan Golik wycofuje się z kandydowania do Parlamentu Europejskiego. W oświadczeniu przesłanym mediom swą rezygnację uzasadnia manipulacjami wyborczymi.

Zdaniem europosła Samoobrony, który kandydował z listy Polskiej Partii Pracy, najbliższe wybory będą "po raz pierwszy od 20 lat zmanipulowane". Jego zdaniem, PO i PiS skonstruowały listy wyborcze w taki sposób, by liderzy tych ugrupowań, a nie wyborcy zdecydowali o wyniku. 

Zdaniem Golika, sposób prowadzenia kampanii przez te partie, świadczy o tym, że zapomniały o zwykłych ludziach. Według europosła, także sondaże wyborcze są zmanipulowane. Dlatego Bogdan Golik apeluje także o niebranie udziału w głosowaniu. Swoje oświadczenie kończy słowami: "Nie bierzmy udziału w tym cyrku! 7 czerwca jedźmy na grilla!".  

Trzy lata temu Bogdan Golik zrzekł się immunitetu europosła, by prokuratura mogła wyjaśnić sprawę domniemanego gwałtu, o który oskarżała go francuska prostytutka. Belgijska prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie w grudniu ubiegłego roku.
Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki