REKLAMA

Młodego Polaka nie obchodzi UE

2015-02-26 16:04
publikacja
2015-02-26 16:04
Młodego Polaka nie obchodzi UE
Młodego Polaka nie obchodzi UE
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

- Jeżeli chodzi o wybory do PE, Polacy mają jedną z najgorszych frekwencji wyborczych w całej Unii. 20-25% - tyle z nas bierze w nich udział. Najbardziej niepokojące jest to, że najrzadziej głosują młodzi, w wieku 18 - 25 lat. W tej grupie, udział w wyborach do PE bierze niespełna 20%. Wniosek z tego taki, że im powinniśmy poświęcić jak najwięcej uwagi - mówi dr Jarosław Zbieranek z Centrum Studiów Wyborczych w Toruniu.

Młodego Polaka nie obchodzi Unia

Start odtwarzacza ...

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wraz z CSW Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, podsumowują badania przeprowadzone w czasie kampanii informacyjnej przed wyborami europejskimi w 2014 roku. Instytucje skupiły się na badaniu wyborców, a w szczególności na tych najbardziej leniwych czyli najmłodszych. Z ich analiz wynika jasno – młodzi nie czują, że mają realny wpływ na kształtowanie polityki w Unii Europejskiej. Jako najważniejsze wskazują wybory samorządowe, następnie prezydenckie, później parlamentarne, na samym końcu zaś te do Parlamentu Europejskiego. Swoją postawę argumentują skąpymi i enigmatycznymi informacjami, które docierają do nich odnośnie wyborów. Znaczna większość z nich przyznaje też, że nie ma czasu na oglądanie telewizji czy kupowanie gazet – głównym źródłem informacji jest dla nich internet. Jak zatem zawalczyć w nim o uwagę młodych wyborców? - Pracujemy nad nowym programem dotarcia do ludzi w wieku 18-25 lat, który zaczerpnęliśmy z Holandii, nosi nazwę „ Ambasador Parlamentu Europejskiego”, będziemy starali się zachęcić szkoły do działań informacyjnych i zainteresowania uczniów Parlamentem Europejskim. Nadamy ten tytuł najbardziej zaangażowanej w projekt placówce. Mieliśmy także pomysł, by poprzez jeden z dużych portali internetowych składać życzenia w 18 urodziny młodym ludziom i przy okazji przypominać im o tym, że uzyskują prawa wyborcze. Rozbudowujemy też nasze media społecznościowe – wylicza Jacek Safuta, Dyrektor Biura Informacyjnego PE w Polsce. Jednak efektywność tych zabiegów będzie można oceniń dopiero w 2019 roku.

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~ecik
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ecik
Trza zmienic portal. Ten Bakier robi się tuba propagandową bolszewickiego syfu.
~Dres
To spieprzaj na Onet albo pudelka, tam znajdziesz probanderowską propagandę.
~plazowicz
Bo ta "demokrajca" jest fasadowa. To jakaś parodia demokracji, jak u kacapów czy na białorusi. Bez JOW albo demokracji bezpośredniej nie ma co mówić o systemie demokratycznym. To bzdura. Ludzie intuicyjnie czują, że są robieni w głupka i nie chodzą głosować. Dokładnie jak za pierwszego PRL-u. Poza tym co to Bo ta "demokrajca" jest fasadowa. To jakaś parodia demokracji, jak u kacapów czy na białorusi. Bez JOW albo demokracji bezpośredniej nie ma co mówić o systemie demokratycznym. To bzdura. Ludzie intuicyjnie czują, że są robieni w głupka i nie chodzą głosować. Dokładnie jak za pierwszego PRL-u. Poza tym co to za wybór między złodziejem, prostytutką a durniem? Innych do elekcji nie dopuszczą.
~polskigupek
...młodym ludziom unia lata koło ptaka ,...a ptak , wiadomo gdzie jest ...!
~maja
Zdrowe podejście UE to hamulcowy rozwoju, to rozwój na sterydach a brak ich powoduje degragację organizmu.

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki