REKLAMA

Bilety na pociągi PKP Intercity już w SkyCash

2014-12-09 14:45
publikacja
2014-12-09 14:45
Bilety na pociągi PKP Intercity już w SkyCash
Bilety na pociągi PKP Intercity już w SkyCash
/ SkyCash

SkyCash rozpoczął sprzedaż biletów PKP Intercity przez telefon komórkowy. Pasażerowie wszystkich krajowych pociągów przewoźnika mogą już wygodnie i szybko kupić bilet oraz okazać go konduktorowi za pomocą smartfona.

(SkyCash)

Aktualnie wszyscy posiadacze smartfonów z systemem Android, które wykorzystuje 8 na 10 użytkowników SkyCash, mogą wygodnie i bardzo szybko kupować bilety na wszystkie połączenia krajowe obsługiwane przez pociągi EIP (Pendolino), EIC, IC oraz TLK. Bilety na przejazdy podróżni mogą kupować nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Wersja na Windows Phone będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu, natomiast wersja na iOS (iPhone) pojawi się krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Uruchomienie sprzedaży zakończyło ponad miesięczny okres testów aplikacji przez grupę wybranych użytkowników.

- Aplikacja stawia na szybkość i prostotę, pozwala kupić bilet w niezwykle wygodny sposób na smartfonie, w dowolnym miejscu i czasie.

Sam zakup biletu trwa kilkanaście sekund - powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Sprawne zakończenie testów umożliwiło nam uruchomienie rozwiązania przed okresem świątecznym, kiedy PKP Intercity notuje wzmożony ruch podróżnych - dodaje Krajewski.

Bilety PKP Intercity są dostępne z poziomu głównego ekranu aplikacji. W jego centralnej części znajduje się ikona z logiem przewoźnika, której dotknięcie uruchamia wyszukiwarkę połączeń. Po określeniu daty wyjazdu oraz stacji początkowej i końcowej wystarczy zdefiniować parametry, np. liczbę biletów, rodzaj zniżki czy klasę wagonu. Ostatni krok to wybór metody płatności (konto SkyCash lub karta płatnicza) i zatwierdzenie transakcji. Bilet zostaje automatycznie zapisany w zakładce "Kontrola" i można okazać go konduktorowi nawet bez późniejszego dostępu do Internetu. Pasażer może też w prosty sposób zrezygnować z zakupionego biletu. Środki zostaną wtedy zwrócone na konto SkyCash lub powiązaną z nim kartę płatniczą, wykorzystaną do zakupu. Osoby odbywające podróż służbową mogą generować faktury VAT, które są wysyłane na wskazany adres e-mail.

Bezpłatna aplikacja w wersji Android jest dostępna w Google Play. Obecni użytkownicy SkyCash mogą kupować bilety kolejowe PKP Intercity po aktualizacji aplikacji.

Uruchomienie sprzedaży biletów PKP Intercity uzupełnia najpopularniejsze usługi mobilne SkyCash, którymi są opłaty za parkowanie w miastach, zakup biletów komunikacji miejskiej czy do kina.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Pryk
Chyba chodzi o święta 2015
~Damian
Juz dawno po świętach a tu nie widać jakoś tej aktualizacji dla iPhone. Ściema po całości z ich strony.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki