Berlińska spółka BVG zamówiła 90 elektrycznych autobusów Solaris

Do końca 2020 r. spółka Solaris Bus & Coach dostarczy do Berlina 90 elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric. Zamówienie złożyła spółka transportu publicznego BVG.

(Solaris)

Wielkopolski producent poinformował w środę, że dostawa bezemisyjnych autobusów o długości 12 metrów do stolicy Niemiec to jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w trzech kolejnych transzach w I, II i IV kwartale przyszłego roku.

"To bardzo budujące, że Berlin po raz kolejny stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Wybór 90 autobusów elektrycznych z rodziny Solarisa bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia komfortu życia berlińczyków. Elektromobilność bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Solaris Bus & Coach Petros Spinaris.

W latach 2015-2019 polski producent zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem, flota pojazdów elektrycznych Solarisa obsługiwanych przez BVG będzie liczyła 125 sztuk.

Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów. Źródłem napędu będzie oś elektryczna z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Autobusy będą wyposażone w baterie o całkowitej pojemności nominalnej 300 kWh. Ich ładowanie możliwe będzie poprzez system plug-in.

Na komfort jazdy będą miały wpływ takie udogodnienia, jak system klimatyzacji, monitoring oraz dostępne dla pasażerów gniazda USB. W autobusach zamontowany zostanie system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 8 wektorwg

Widzę po komentarzach że zazdrość dude ściska.....

! Odpowiedz
8 21 eagleeye

@marco9691 autor miał na myśli ze to Polscy niewolnicy 4 raz mniej zarabiający zbudują autobusy dla Niemców poprzez hiszpańską firmę która zakupiła Solarisa

! Odpowiedz
18 26 marco9691

autor tego artykulu jest idiotą solaris nei jest polska firmą, drogi dziennikarzu na nauke nie jest nigdy za późno, najpierw edukacja póżniej klawiatura i stukanie w nią bez składu i ładu

! Odpowiedz
1 2 wektorwg

Ty nie umiesz piać po Polsku. Jedź pod siedzibę Solarisa i powiedz to pracownikom....

! Odpowiedz
5 11 infinum

"90 elektrycznych autobusów (...) to jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie"

W porównaniu do Chin, to nawet Europa wydaje się jak wioska, a co dopiero mówić o Polsce.

! Odpowiedz
2 21 dalejlama

A gdzie jest Ursus

! Odpowiedz
3 6 wektorwg

Startuj startuje do kolejnego przetargu dla MON. Może tym razem się uda...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne