REKLAMA

Berlińska spółka BVG zamówiła 90 elektrycznych autobusów Solaris

2019-06-26 14:24
publikacja
2019-06-26 14:24

Do końca 2020 r. spółka Solaris Bus & Coach dostarczy do Berlina 90 elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric. Zamówienie złożyła spółka transportu publicznego BVG.

/ Solaris

Wielkopolski producent poinformował w środę, że dostawa bezemisyjnych autobusów o długości 12 metrów do stolicy Niemiec to jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w trzech kolejnych transzach w I, II i IV kwartale przyszłego roku.

"To bardzo budujące, że Berlin po raz kolejny stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Wybór 90 autobusów elektrycznych z rodziny Solarisa bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia komfortu życia berlińczyków. Elektromobilność bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Solaris Bus & Coach Petros Spinaris.

W latach 2015-2019 polski producent zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem, flota pojazdów elektrycznych Solarisa obsługiwanych przez BVG będzie liczyła 125 sztuk.

Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów. Źródłem napędu będzie oś elektryczna z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Autobusy będą wyposażone w baterie o całkowitej pojemności nominalnej 300 kWh. Ich ładowanie możliwe będzie poprzez system plug-in.

Na komfort jazdy będą miały wpływ takie udogodnienia, jak system klimatyzacji, monitoring oraz dostępne dla pasażerów gniazda USB. W autobusach zamontowany zostanie system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
wektorwg
Widzę po komentarzach że zazdrość dude ściska.....
eagleeye
@marco9691 autor miał na myśli ze to Polscy niewolnicy 4 raz mniej zarabiający zbudują autobusy dla Niemców poprzez hiszpańską firmę która zakupiła Solarisa
marco9691
autor tego artykulu jest idiotą solaris nei jest polska firmą, drogi dziennikarzu na nauke nie jest nigdy za późno, najpierw edukacja póżniej klawiatura i stukanie w nią bez składu i ładu
wektorwg
Ty nie umiesz piać po Polsku. Jedź pod siedzibę Solarisa i powiedz to pracownikom....
infinum
"90 elektrycznych autobusów (...) to jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie"

W porównaniu do Chin, to nawet Europa wydaje się jak wioska, a co dopiero mówić o Polsce.
wektorwg
Startuj startuje do kolejnego przetargu dla MON. Może tym razem się uda...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki