REKLAMA

Będzie zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4

2017-06-06 13:04
publikacja
2017-06-06 13:04
fot. Sky Sirasitwattana / YAY Foto

Od jutra zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A4. Taką decyzje podjęła generalna dyrekcja dróg, wspólnie z wojewodą i policją po wczorajszym mającym kilkadziesiąt kilometrów zatorze między Wrocławiem a Legnicą.

"Ograniczenia dla ciężarówek na niektórych odcinkach A4 obowiązują już od kilku lat. Teraz wprowadzamy kolejne" - informuje dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA Ewa Bojarczak. Ograniczenia są wprowadzane pomiędzy węzłami Kostomłoty i Gościsław, w obu kierunkach ruchu i na jezdni północnej pomiędzy węzłami Udanin i Budziszów.

"Ruch na autostradzie jest bardzo duży, a nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo" - dodaje Adrian Klejner, naczelnik wydziału ruchu drogowego. Adrian Klejner wyjaśnił, że wyprzedające się ciężarówki na dłuższym odcinku trasy powodują zatory w ruchu. "To bardzo niebezpieczna sytuacja" - powiedział Adrian Klejner.

Za niestosowanie się do nowych przepisów grozi 5 punktów karnych i mandat 500 złotych.

IAR/RW/Przemysław Gałecki/dko/buch

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Ja
na A2 poprosimy o taki zakaz. Oczywiście najlepiej gdyby był 3 pas na wielu odcinkach. Ale coz Polska miała się powoli rozwijąc...
~PL
I super :)
A swoja droga gratulacje dla naszych myslicieli MI, ze nie przewidzieli potrzeby budowy 3 pasow. W UK to norma i nie ma problemu z wyprzedzaniem ciężarówek. No ale tu jest Polska i lepiej zakazac. Najmniej efektywne rozwiązanie.
~fya
mało jeździsz po UK, tu 4 pasy to za mało czasem

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki