Bardzo dobre wyniki obrotów faktoringowych w Banku BGŻ

W ramach usługi faktoringu Bank BGŻ wykupił w pierwszym półroczu 2011 roku wierzytelności o łącznej wartości 1 mld 123 mln zł. Porównując z analogicznym okresem roku ubiegłego, kiedy to wartość obrotów wyniosła 839 mln zł., bank osiągnął dynamikę na poziomie 33 proc.


– Dobre wyniki faktoringu w Banku BGŻ  to wynik rosnącej akcji sprzedażowej, dzięki której wolumen nowopozyskanych limitów w bieżącym roku osiągnął poziom z całego 2010 roku. Ten sukces jest również pochodną wdrożenia do oferty nowych produktów – powiedziała Małgorzata Chmielewska, dyrektor Biura Faktoringu. Zarówno ceny jak i kształt rozwiązania faktoringowego Bank BGŻ ustala indywidualnie z każdym klientem, na podstawie analizy potrzeb realizowanej przez specjalistów produktowych – dodała Małgorzata Chmielewska.

W tym roku oferta faktoringowa Banku BGŻ została wzbogacona o faktoring odwrotny, administracyjny oraz faktoring pełny w oparciu o polisę ubezpieczenia wierzytelności zawartą przez bank. Tym samym Bank BGŻ dołączył do czołówki polskich faktorów posiadających kompleksową ofertę produktową. Nowe rozwiązania oferowane są w ramach  platformy eBGŻ Faktor, której zastosowanie umożliwia wypłatę klientom zaliczki, nawet w ciągu 2 godzin od przesłania informacji o wierzytelnościach./ Bank BGŻ

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.