Bankier.pl najbardziej opiniotwórczym portalem biznesowym

Bankier.pl jest najbardziej opiniotwórczym portalem ekonomicznym - wynika z październikowego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Najczęściej cytowanym ekonomicznym tytułem prasowym jest "Puls Biznesu", a stacją telewizyjną TVN 24 Biznes i Świat.

Do raportu kwalifikowane są publikacje odwołujące się do artykułów, wypowiedzi, stwierdzeń, które pojawiły się na łamach bądź antenie innego medium. Bankier.pl w październiku był najczęściej cytowanym portalem ekonomicznym. Powoływano się na niego aż 30 razy.

- W rankingu najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych możemy wyróżnić trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach. W kategorii prasa będzie to "Puls Biznesu", wśród portali internetowych Bankier.pl, a wśród stacji telewizyjnych - TVN24 Biznes i Świat - podaje Instytut Monitorowania Mediów.

Bankier.pl najbardziej opiniotwórczym portalem biznesowym

W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych portali internetowych w Polsce, Bankier.pl zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce. Najczęściej cytowanymi portalami internetowymi października są tvn24.pl, Onet.pl i sportowefakty.pl.

Bankier.pl najbardziej opiniotwórczym portalem biznesowym

Badanie przeprowadzono na podstawie 4792 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 do 31 października 2014 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 4857 razy (3149 razy w prasie, 994 w telewizji i 714 w radio). Analiza obejmuje przekazy, które nie są przeglądami mediów i przedrukami.

Bankier.pl, portal istniejący od 2000 roku, jest jednym z czołowych mediów internetowych o tematyce finansowej na polskim rynku. Bankier.pl to profesjonalny serwis informacyjno-doradczy dla osób indywidualnych, menedżerów i kadry kierowniczej firm, poszukujących informacji o finansach. Codziennie publikuje najaktualniejsze informacje ze świata ekonomii i finansów, oraz udostępnia swoim użytkownikom narzędzia ułatwiające zarządzanie budżetem i prowadzenie firmy.
Serwis należy do Grupy Bankier.pl, której portfolio obejmuje portale zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych (PIT.pl, VAT.pl, Twoja-Firma.pl, PRNews.pl, MamBiznes.pl i 24.pl), a także największą finansową sieć afiliacyjną w Polsce - SystemPartnerski.pl dystrybuującą ponad 200 produktów oferowanych przez 80 instytucji finansowych.

Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W marcu 2014 roku ich liczba wyniosła ponad 2,5 miliona, łącznie wygenerowali ponad 40 milionów odsłon (Źródło:Megapanel PBI/Gemius, marzec 2014).

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Marcin

Super sprawa dla wszystkich w sieci tego jeszcze nie bylo zapraszam naprawde warto, niesamowite korzysci

marco122.futureadpro.com


Pozdrawiam i do uszlyszenia na portalu

! Odpowiedz
0 0 ~no-nie-wiem-nie-wiem

I jakież to są te Wasze opinie?- Że giełda w Stanach spadnie - czytam od dołka 2009. Pewnie w końcu kiedyś spadnie.- Że euro dla Polski niedobre - sami napisaliście, że 80% Waszych czytelników tak uważa, czyli kreujecie taką opinię.- Że autostrady budowaliśmy za szybko - tej bzdury Panu Kolany nie zapomnę :)Itp. itd. Lekko, łatwo i przyjemnie, żeby się ludziska nie zmęczyły rzetelną wiedzą. Dlatego się podoba.Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 metaxa

I tak trzymać! Pozdrawiam.

! Odpowiedz
0 3 ~alsjkfg

Cieszę się z Waszej wysokiej pozycji, ale co w zestawieniu robi "money.pl"???Oczywiście pytanie nie do Redakcji.

! Odpowiedz
0 12 ~Francois

Dobry z was portal, idźcie nadal ta drogą. 100 lat życzę ! ( choć to nie urodziny :) )

! Odpowiedz
0 1 ~Pejs

Wszystko ładnie i pięknie, zawsze można znaleźć tu wiele ciekawych informacji. Tylko ostatnimi czasy pewna część newsów zaczyna mieć charakter małej propagandy (przejawiająca się w różnych odcieniach). Dlatego lepiej dla tego portalu byłoby jakby nie działał w ten sposób, bo ma on spore i stałe grono czytelników - nie zaprzepaśćcie tego !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne