REKLAMA

Banki wprowadzają bezpłatne karty debetowe

Wojciech Boczoń2020-04-20 09:42analityk Bankier.pl
publikacja
2020-04-20 09:42

PKO BP i Alior Bank zdecydowały się wydać swoim klientom bezpłatne karty debetowe. Oferta kierowana jest do tych osób, które posiadają rachunki, ale nie mają kart. Za pomocą plastików klienci będą mogli płacić w sklepach bezstykowo oraz dokonywać wpłat i wypłat w urządzeniach samoobsługowych.

Banki reagują na sytuację epidemiczną, wprowadzając nowe produkty lub modyfikując już istniejące. Pisaliśmy na naszych łamach m.in. o wakacjach kredytowych i nowych formach weryfikacji tożsamości w procesie zakładania rachunków. Teraz dwa banki – PKO BP i Alior Bank – wprowadzają do oferty karty debetowe, które można otrzymać podczas jednej wizyty w placówce. Oferta skierowana jest do tych osób, które nie posiadają jeszcze karty, ale mają już konto. Chodzi o to, by klienci mogli za pomocą kart dokonywać m.in. wpłat czy wypłat w bankomatach i w ten sposób odciążyli placówki z podstawowej obsługi transakcyjnej.

fot. Shutterstock / / Shutterstock

Karta Instant PKO BP może być wydana od ręki w jednym z 300 wybranych oddziałów banku. Jest bezpłatna i ważna przez dwa lata. Bank nie będzie pobierał żadnych prowizji za transakcje wykonane kartą, w tym w bankomatach obcych, w bankomatach za granicą czy za wypłatę gotówki przy okazji płatności kartą. Karta ma standardowe funkcje, co oznacza, że klient może za jej pomocą płacić w sklepach, internecie oraz dokonywać wpłat i wypłat gotówki w urządzeniach samoobsługowych.

Podobną ofertę wprowadził w piątek Alior Bank. Bank proponuje kartę za darmo przez okres 12 miesięcy. Z oferty mogą skorzystać osoby, które mają już rachunek, ale nie posiadają aktywnej karty debetowej.

- Tworząc tę ofertę, myśleliśmy szczególnie o osobach starszych, które najczęściej odwiedzają oddziały, oraz tych, których ciężko przekonać do nowoczesnych form płatności. Brak opłat przez rok ma być zachętą dla klientów, aby zmienili swoje przyzwyczajenia i zrezygnowali z gotówki na rzecz płatności bezgotówkowych, ze wskazaniem na transakcje zbliżeniowe. W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa jest to jedna z bezpieczniejszych metod płatniczych – wyjaśnia Krzysztof Konieczka, Dyrektor Działu Daily Banking Alior Banku.

Karty wydane przez PKO BP po upływie okresu ważności nie będą wznawianie. Jeśli klient wyrazi chęć korzystania z karty, będzie mógł zamówić standardową plastik do konta. Z kolei w Alior Banku po pierwszym roku wygaśnie promocja i karta będzie prowadzona na standardowych warunkach. Oznacza to, że karta będzie bezpłatna, jeśli klient wykona za jej pomocą transakcje na 300 zł. W innym wypadku będzie kosztowała 5 zł miesięcznie.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
zenonn
Łaskawcy, chwilowa promocja, wciskanie kitu. Bierz teraz, potem zapłacisz.
Kto potrzebuje kartę bankową dawno ją ma, wielu ma mnóstwo kart.
Ci co kart nie mają, ich nie potrzebują.
itsofunny
Walka z epidemią a udać się trzeba osobiście :D
aleusz
Haha teraz jak wszyscy przeszli na revoluta? Sorry toooo late
antek10
W irlandii placi sie jeden podatek rządowy za konto w marcu i tyle opłat.
heimir
To zobaczcie sobie jak w Niemczech się płaci dużo za karty, za konto i inne opłaty. Polska bankowość jest naprawdę nowoczesna i tania.
bialy_kruk
Włos na głowie sie jeży że karty debetowe w Polsce są platne,konta bankowe wypłaty z róznych bankomatów itp,itd.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki