Ostrzeżenia przed wyłudzeniem w obsłudze konta? Trwają rozmowy

2019-07-10 10:14
publikacja
2019-07-10 10:14

Blisko 4 mln ostrzeżeń przed wyłudzeniem pieniędzy na skradzione dane otrzymali posiadacze Alertów Biura Informacji Kredytowej. Alerty BIK wysyłane są w formie smsa lub maila.

/ BIK

Narzędzie to włączają do swojej oferty banki, zapewniając w ten sposób klientom dostęp, w czasie rzeczywistym, do informacji ostrzegającej przed wyłudzeniami - informuje BIK. Biuro Informacji Kredytowej wysyła alerty w momencie, gdy dane klienta są weryfikowane w biurze w związku ze złożonym wnioskiem o kredyt lub pożyczkę.

Jak wynika z przeprowadzonej w zeszłym roku analizy Biura Informacji Kredytowej, mogło dojść do ok. 67 tys. przypadków skutecznego wyłudzenia.

"Mamy za sobą już pierwsze wdrożenia, w których banki połączyły produkty BIK w pakiety z produktami bankowymi. Obserwujemy duże zainteresowanie klientów korzystaniem z takich pakietów. Dzięki nim klient otrzymuje ze swojego banku kompleksową informację, a bank zyskuje wartość dodaną" - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor w Departamencie Rynku Detalicznego BIK Joanna Charlińska.

Biuro przypomina, że straty sektora finansowego z tytułu wyłudzeń na rynku bankowym oscylują między 500 a 600 mln zł rocznie.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki