REKLAMA
WEBINAR

Bank Pekao utworzy rezerwę na 110-130 mln zł w związku ze zwolnieniami grupowymi

2020-03-12 06:22
publikacja
2020-03-12 06:22

Bank Pekao zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych mających objąć do 1,35 tys. pracowników. Bank utworzy w związku ze zwolnieniami rezerwę w wysokości 110-130 mln zł - podało Pekao w komunikacie.

fot. / / Bank Pekao

"Bank szacuje wysokość całości kosztów związanych z rozwiązaniem umów o pracę i zmianą warunków zatrudnienia pracowników banku w ramach zwolnień grupowych na ok. 110-130 mln zł i z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w księgach rachunkowych banku" - napisano w komunikacie.

Bank zawarł porozumienie określające zasady zwolnień grupowych z siedmioma organizacjami związkowymi.

"Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane oraz których warunki zatrudnienia zostaną zmienione w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom" - podano.

Uzgodniono, że zwolnienia zostaną przeprowadzone od 13 marca 2020 r. do 31 października 2020 r. Bank może podjąć jednostronną decyzję o wydłużeniu procesu o nie więcej niż pięć miesięcy.

Zwolnienia grupowe mają objąć - w zakresie rozwiązania umów o pracę - maksymalnie 1,2 tys. pracowników oraz - w zakresie zmiany warunków zatrudnienia - maksymalnie 1,35 tys. pracowników banku. (PAP Biznes)

kuc/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
degrengolada
zwolnienia w bankowości są i będą postępować w związku z rozwojem technologii. Nie potrzebujemy więcej sprzedawców po bankowości tylko pielęgniarzy, ratowników medycznych i lekarzy. Im należy się szacunek i wysoka pensja.
aragog
Państwowy bank przynosi zyski - już drugie zwolnienia grupowe. Państwowe kopalnie przynoszą straty - dostają górnicy 6% podwyżki.
Socjalistyczna logika w praktyce.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki