REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

BZ WBK chce do '18 mieć 20 proc. udziału w rynku MŚP i pozyskać 100 tys. klientów

2016-04-25 10:36
publikacja
2016-04-25 10:36

BZ WBK liczy, że do 2018 roku jego udział w rynku usług bankowych dla małych i średnich firm wzrośnie do 20 proc. z 15 proc. obecnie - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele banku.

"Chcemy być bankiem pierwszego wyboru dla małych i średnich firm. W tej chwili szacujemy nasze udziały rynkowe na 15 proc. Postaramy się, by były one większe. W bazie naszych klientów 75 proc. to klienci aktywni, chcemy by ich udział także wzrósł" - powiedział na konferencji Feliks Szyszkowiak, członek zarządu BZ WBK.

Bank ogłosił w poniedziałek nową strategię rozwoju biznesu w tym segmencie. BZ WBK podał, że jego celem jest nawiązanie relacji ze 100 tys. nowych klientów i wypracowanie pozycji banku pierwszego wyboru dla MŚP.

Reklama

Bank zmienił ofertę dla tego segmentu, planuje rozwój bankowości internetowej i mobilnej dla klientów MŚP, a także wdraża platformę wsparcia pozafinansowego, które obejmują między innymi księgowość, prawo, marketing czy monitoring płatności. Bank oferować ma między innymi narzędzie dla firm planujących ekspansję zagraniczną.

Z badań zleconych przez BZ WBK wynika, że barierą rozwoju firm z sektora MŚP oprócz otoczenia regulacyjno-prawnego jest także pozyskiwanie klientów, finansowanie i pozyskiwanie pracowników. (PAP)

seb/ sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~umiejący_myśleć
A co? Morawiecki wyda obowiązek otwierania rachunków w BezeCie?:)

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki