0,3330 zł
-0,30% -0,0010 zł
Braster S.A. (BRA)

Rozpoczęcie sprzedaży wskaźników do monitorowania temperatury produkcji Braster

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 55 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-31
Skrócona nazwa emitenta
BRASTER S.A.
Temat
Rozpoczęcie sprzedaży wskaźników do monitorowania temperatury produkcji Braster
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Braster S.A. („Braster”, „Spółka”, „Emitent”) informuje o rozpoczęciu przez Spółkę sprzedaży wskaźników do monitorowania temperatury produkcji Braster. Umieszczany na czole wskaźnik ciekłokrystaliczny nadaje się do samodzielnego użycia i prewencyjnego monitorowania temperatury osób narażonych na zakażenia lub infekcje wirusowe. Umożliwia łatwą identyfikację na odległość osób o podwyższonej temperaturze. Wskaźnik został objęty zgłoszeniem patentowym. W dniu 31 marca 2020 r. do Spółki wpłynęło pierwsze zamówienie na sprzedaż wskaźnika na kwotę 10 tys. zł netto.

W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, prosty w obsłudze, stosunkowo tani i powszechnie dostępny znacznik może pozytywnie wpłynąć na ograniczenie zakażeń wirusowych poprzez możliwość oceny na odległość i ograniczenia kontaktów z osobami potencjalnie chorymi. Wskaźnik może znaleźć zastosowanie w warunkach trwającej pandemii do monitorowania np. personelu medycznego, służb mundurowych, pracowników w biurach i zakładach produkcyjnych, osób w środkach transportu zbiorowego i innych osób wychodzących z domu w warunkach ograniczeń. Przy przedłużającym się stanie pandemii wskaźniki tego typu mogą okazać się istotnym elementem ograniczającym rozprzestrzenianie wirusa w społeczeństwie.

Produkcja jest prowadzona w oparciu o własny zakład wytwórczy Braster, przy wykorzystaniu jego własnej, opatentowanej technologii wytwarzania termowrażliwych folii krystalicznych. W ocenie Zarządu sprzedaż wskaźników powinna mieć pozytywny wpływ na sytuację finansową Emitenta. Zarząd Spółki przypomina przy tym, iż jak poinformował w raporcie bieżącym nr 54/2020 w dniu dzisiejszym podął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości, przy czym wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości planowane jest złożenie wniosku o wstrzymanie rozpoznania tego wniosku do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego. Intencją Zarządu jest bowiem wdrożenie działań restrukturyzacyjnych i kontynuowanie działalności. Emitent będzie informował o działaniach dotyczących wniosków oraz o postępach prac związanych z produkcją i sprzedażą wskaźnika stosownie w raportach bieżących i okresowych.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż dotychczasowa jej działalność operacyjna, tj. w szczególności wdrażanie systemu Braster Pro została dostosowana do wymogów administracyjnych działania w warunkach pandemii (w zakresie w jakim było to możliwe - poprzez pracę zdalną) i na chwilę obecną przebiega bez większych zakłóceń. Zarząd Emitenta na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w kontekście funkcjonowania Spółki. Obecnie jednak trudno jest przewidzieć zakres i czas trwania pandemii oraz jej przyszły wpływ na sytuację Emitenta. Sytuacja epidemiologiczna rozwija się dynamicznie i Spółka może nie mieć możliwości skutecznego reagowania na ewentualną materializację związanych z nią ryzyk, a w szczególności ryzyka dotyczącego sytuacji kadrowej.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-31 Dariusz Karolak Prezes Zarządu
2020-03-31 Adam Szczepanik Członek Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.