BNP Paribas zapłaci karę za manipulacje kursami walut

Rezerwa Federalna ogłosiła kolejną karę grzywny dla BNP Paribas. Tym razem francuski bank ma zapłacić 246 milionów dolarów za praktyki związane z manipulowaniem kursami walut.

(fot. Gonzalo Fuentes / Reuters)

Jak poinformowała agencja prasowa Reutera, BNP Paribas zapłaci 246 milionów dolarów kary za niedozwolone praktyki związane z ustalaniem kursu walutowego. Jest to wynik ugody z amerykańskim bankiem centralnym, który zarzucił instytucji, że nie zapobiegła manipulowaniu kursami przez swoich traderów.

Dodatkowo stwierdzono braki w nadzorze instytucji co doprowadziło do nieuczciwych praktyk. Fed poinformował, że bank nie zdołał wykryć elektronicznych chatroomów wykorzystywanych do prowadzenia rozmów z konkurentami na temat pozycji handlowych.

Nałożona grzywna jest wynikiem akcji podjętej przez bank centralny w ramach wykrycia długotrwałego manipulowania cenami na rynkach walutowych. Dodatkowo nie jest to pierwsza kara nałożona na BNP Paribas. Instytucja w maju br. zgodziła się zapłacić 350 milionów dolarów na rzecz nowojorskiego departamentu usług finansowych.

Oprócz grzywny Fed nakazał francuskiemu bankowi poprawę nadzoru nad działaniami kierownictwa oraz zwiększenie kontroli nad obrotem walutowym. Ukarana instytucja nie może również ponownie zatrudniać osób zaangażowanych w działalność, która doprowadziła do nałożenia grzywny.

KR

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 karbinadel

To jest podobnie jak z emisją spalin w dieslach. Kantują prawie wszyscy, ale przyłapali tylko niektórych. I dziwnym przypadkiem, zawsze wykrywają to w USA w stosunku do podmiotów z UE

! Odpowiedz
1 3 ~PRS

"Regulatorzy" karaja ale nie zapobiegaja na przyszlosc (dobrze o tym wiedzac) a skoro tak -
to rowniez jest manipulacja.

! Odpowiedz
1 6 pis_po_jedno_zlo

A kto nałoży kary na banki centralne, które manipulują kursami na ogromną skalę i tworzą bańki na wszystkich rynkach?

! Odpowiedz
0 11 ~Ana

A co z innymi bankami? Przecież wszystkie manipulowały i manipulują! Sprawdźcie Eurobank!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil