REKLAMA

BNP Paribas BP najprawdopodobniej przed fuzją z BGŻ utworzy rezerwę restrukturyzacyjną

2015-03-06 13:21
publikacja
2015-03-06 13:21

BNP Paribas Bank Polska spodziewa się, że rezerwa restrukturyzacyjna w związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi, zostanie najprawdopodobniej utworzona przed połączeniam z BGŻ - poinformował na konferencji prasowej Jan Bujak, pierwszy wiceprezes BNP Paribas BP.

"Najprawdopodobniej przed połączeniem rezerwa restukturyzacyjna zostanie zaksięgowana. Nie wiemy, czy będzie to w pierwszym, czy w drugim kwartale" - powiedział na konferencji Bujak.

"Nie wiemy jaki będzie udział pracowników BNP Paribas, a jaki BGŻ, dlatego nie wiemy też jaka będzie wysokość rezerwy" - dodał.

BGŻ i BNP Paribas Bank Polska w marcu ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1.800 pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia.

Bujak podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że fuzja prawna BNP Paribas Bank Polska i BGŻ powinna zostać zakończona do końca pierwszego półrocza.

Poinformował, że nowa marka handlowa połączonych banków zostanie ogłoszona w ciągu kilku tygodni.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami planowane jest przeniesienie wybranych obszarów korporacyjnej działalności bankowej BNP Paribas SA oddział w Polsce do połączonego banku oraz połączenie działalności Sygma Banque SA oddział w Polsce z działalnością połączonego banku.

"Została złożona deklaracja do KNF, że fuzja z Sygma Banque nastąpi do połowy 2016 r., więc pracujemy nad tym, żeby to w tym terminie sfinalizować" - powiedział Bujak.

W lutym walne zgromadzenia BNP Paribas Polska i BGŻ zdecydowały o połączeniu banków. Będzie ono polegało na przeniesieniu całego majątku BNP Paribas Banku Polska na Bank BGŻ. Jednocześnie nastąpi podwyższenie kapitału Banku BGŻ, z kwoty 56.138.764 zł do 84.238.318 zł poprzez emisję 28.099.554 akcji. Bank BGŻ wyda wyemitowane akcje dotychczasowym akcjonariuszom BNP Paribas Banku Polska.

W zamian za sześć akcji BNP Paribas Banku Polska akcjonariusze tego banku otrzymają pięć akcji BGŻ. Docelowo na giełdzie notowane mają być akcje połączonego banku - Bank BGŻ BNP Paribas SA.(PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~aa
A wszystko zostanie wliczone w koszty BGŻ.

Powiązane: Prognozy na 2014 rok, podsumowania 2013 roku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki