REKLAMA
WAŻNE

BM mBanku obniżył do 592,91 CZK cenę docelową akcji CEZ

2020-02-26 16:56
publikacja
2020-02-26 16:56
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 20 lutego, obniżyli cenę docelową akcji CEZ do 592,91 CZK z 597,8 CZK wcześniej, utrzymując rekomendację "kupuj".

W ocenie analityków, CEZ powinien w 2020 r. kontynuować wzrost EBITDA za sprawą wyższych zabezpieczonych cen energii oraz zwiększonych wolumenów w generacji.

"W 2021 roku ten trend zostanie zaburzony przez oczekiwany spadek WACC w dystrybucji, wyłączenie mocy węglowych oraz niższy CDS (rosnące koszty CO2). Częściowo będzie to kompensowane przez zapowiadany rozwój obszaru ESCO, który wg naszych założeń w 2025 roku może dokładać już nawet 3,6 mld CZK na linii EBITDA. Dodatkowym katalizatorem, którego nie uwzględniamy w modelu mogą być wyższa produkcja w elektrowniach atomowych i rozbudowa floty PV, a także zapowiadane inicjatywy efektywnościowe" - napisano w rekomendacji.

Autorzy raportu zakładają średnie nakłady inwestycyjne CEZ w najbliższych pięciu latach na poziomie 34 mld CZK rocznie (od 2022 roku 15 proc. powyżej oficjalnego planu zarządu).

"W zestawieniu z mocnymi wynikami na linii EBITDA, taki scenariusz wciąż implikuje średni FCF/EV yield na poziomie 5 proc. Oznacza to, że w średnim terminie spółka utrzyma bilansową zdolność do realizacji szczodrej polityki dywidendowej" - dodano.

Analitycy oceniają, że oferowana stopa dywidendy znacznie przewyższa średnią dla indeksu Stoxx Utilities oraz stopę wolną od ryzyka i nie widzą oni w średnim terminie zagrożeń dla utrzymania polityki w tym zakresie.

"Głównymi +zarzutami+ rynkowymi wobec CEZ są wciąż duży udział węgla, mała ekspozycja na OZE i projekt atomowy. Tymczasem zwracamy uwagę, że spółka zaadresowała już temat dekarbonizacji floty (do 2030 roku spadek generacji węglowej z 41 proc. poniżej 30 proc., przy zamknięciu połowy mocy), dystrybucja i obrót generują ponad 40 proc. EBITDA, a obszar OZE może zyskać drugie życie na fali środków funduszu modernizacyjnego. Dodatkowo rentowność koncernu jest dodatnio skorelowana z notowaniami CO2" - napisano.

Autorem raportu jest Kamil Kliszcz. Depesza jest skrótem rekomendacji BM mBanku.

Pierwsze rozpowszechnienie raportów nastąpiło 20 lutego o godz. 8.31.

W załączniku do depeszy zamieszczamy PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

35407561_CEZ_20200220_s.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
somalia
W Polsce obowiązuje jeszcze złotówka....?????

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki