BM PKO BP podwyższa cenę docelową akcji Asseco SEE do 41 zł

2020-06-03 09:38
publikacja
2020-06-03 09:38
fot. ESB Professional / Shutterstock

Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 3 czerwca, podwyższyli cenę docelową akcji Asseco South Eastern Europe do 41 zł z 27,2 zł. Rekomendacja "trzymaj" nie została zmieniona.

Raport wydano przy kursie akcji spółki na poziomie 40,4 zł.

W ocenie analityków BM PKO BP, Asseco SEE zaraportowało silne wyniki za pierwszy kwartał i solidny portfel zamówień na 2020 r.

"Zakładamy, że kryzys związany z epidemią koronawirusa, z jednej strony może negatywnie przełożyć się na niektóre linie biznesowe (niezależna sieć bankomatów, BPO) oraz spowodować opóźnienie się/zawieszenie nowych projektów. Z drugiej strony, uważamy, że silniejsze trendy cyfryzacji będą wspierać wzrost w długim terminie (tj. e-commerce, multikanałowe rozwiązania dla bankowości)" - ocenili w raporcie.

"Podobają nam się perspektywy wzrostu, defensywna natura spółki i silny bilans, jednak uważamy, że jest to już w pełni zdyskontowane" - dodali.

Zdaniem analityków, przychody spółki w 2020 roku wyniosą 961 mln zł i wzrosną w roku kolejnym do 1.019 mln zł. EBITDA w tych latach wyniesie - według prognoz - odpowiednio: 187 mln zł i 209 mln zł.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Materiał został opracowany przez BM PKO BP na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorką raportu jest Małgorzata Żelazko. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 3 czerwca, o godzinie 7.30.

W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu BM PKO BP. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki