REKLAMA

B3System S.A. zakwalifikowany do kolejnego etapu negocjacji w sprawie zakupu COIG S.A.

2010-10-12 15:32
publikacja
2010-10-12 15:32
Warszawa, 12 października 2010 r. – B3System S.A. – dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT – został zakwalifikowany do dalszego etapu negocjacji w sprawie kupna Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa S.A. Poza B3Systems do kolejnego etapu zostały dopuszczone spółki: Asseco Poland S.A. i Web Inn. Przedmiotem negocjacji jest 459 tys. akcji COIG, stanowiących 85% kapitału.

-„W przetargu wystartowały duże spółki o mocnej pozycji rynkowej, stąd od początku negocjacji spodziewaliśmy się, że komisja będzie rygorystycznie oceniała złożone oferty. Bardzo nas cieszy, że po wstępnej ocenie ofert przez Ministerstwo Skarbu Państwa znaleźliśmy się w gronie trzech spółek, które zostały dopuszczone do kolejnego etapu. Na COIG S.A. patrzymy głównie z punktu widzenia możliwości skokowego wzrostu wartości budowanej Grupy Kapitałowej. Do końca br. planujemy zakończyć fuzję z COPI S.A., dzięki czemu od początku 2011 roku B3System będzie podmiotem, którego przychody wzrosną z poziomu 40-50 mln zł do około 150 mln zł w skali roku. Włączenie do naszych struktur takiego podmiotu jak COIG pozwoliłoby na osiągniecie dodatkowych ok. 40-60 mln zł przychodów.” – mówi Mirosław Kaliński, prezes B3System S.A.

W 2009 roku COIG wypracowała 47,93 mln zł przychodów i 3,85 mln zł zysku netto.

Prywatyzacja COIG rozpoczęła się już w 2009 roku jednak na początku 2010 roku MSP zdecydowało nie zapraszać do negocjacji w sprawie zakupu akcji firmy żadnego z oferentów. Kolejne podejście do prywatyzacji podjęto w lipcu br.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki