Awaria w Alior Banku

W poniedziałek klienci Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe borykali się z problemami przy logowaniu do systemów bankowości internetowej i mobilnej.

Jak to się często zdarza, tak i tym razem o awarii poinformował nas jeden z czytelników, pisząc na alert@bankier.pl. "Problem z Alior Bankiem, nie można się zalogować na konto przez stronę i www, liczne komentarze na ich FB o tym problemie" - donosił.

Zgłoszenia w mediach społecznościowych, o których wspomniał czytelnik, po godzinie 13:00 potwierdziła pracownica infolinii. W Alior Banku występowały problemy techniczne utrudniające lub uniemożliwiające niektórym klientom zalogowanie do systemów bankowości internetowej i mobilnej.

Przykładowo w T-Mobile, dla której usługi bankowe dostarcza Alior, nieudane logowanie kończyło się komunikatem "Wystąpił błąd połączenia. Spróbuj ponownie", natomiast tym klientom, którzy zalogowali się do systemu, wyświetlała się informacja o przejściowo ograniczonym działaniu e-bankowości - "System chwilowo pracuje w trybie offline. Dane nie uwzględniają operacji wykonanych po godz. 17:52 dn. 08-07-2018" lub komunikat "Prosimy o zweryfikowanie realizacji dyspozycji i próbę jej realizacji ponownie za kilka minut. W przypadku ponownego wystąpienia prosimy o kontakt z Bankiem."

Po godzinie 14:00 biuro prasowe poinformowało nas, że awaria została usunięta, wkrótce po tym okazało się jednak, że niektórzy klienci nadal mają problemy z logowaniem do bankowości elektronicznej.

W przesłanym do redakcji Bankier.pl po godzinie 15:00 stanowisku biura prasowego czytamy: "Pojedynczy klienci Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe mogą doświadczać wydłużonych czasów logowania do bankowości internetowej. Sytuacja ta została częściowo rozwiązana, bank nadal pracuje nad całkowitym wyeliminowaniem problemu. Wszystkich klientów przepraszamy za utrudnienia".

O godzinie 18:25 biuro prasowe wystosowało informację, że bank poradził sobie z usterką. "Informujemy, że problemy z logowaniem do bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku zostały rozwiązane, a system transakcyjny działa poprawnie. Wszystkich klientów przepraszamy za niedogodności i zapraszamy do logowania się do aplikacji."

(Bankier.pl)

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 mela_2222

27.09 Alior dalej nie działą infolinia,a na zamówione produkty czekam ponad 2 tygodnie.Masakra, myślałąm ,że to lepszy bank. Przeszłąm z Idei bo myślałąm ,że tu będzie lepiej i z deszczu pod rynne.

! Odpowiedz
0 2 karbinadel

Polska bezgotówkowa w pełnej krasie :)

! Odpowiedz
0 10 smok35

dziwne jest to że rata kredytowa jest pobierana bez usterek ,bankierzy coś kombinują

! Odpowiedz
0 6 janusz26904029

Zaawansowany technicznie bank, w sam raz do fuzji z Pekao z systemem pracującym offline kilka razy w miesiącu.

! Odpowiedz
2 34 jozinzbazin

Alior nadal nie działa..

! Odpowiedz