REKLAMA

Atende rozgląda się za akwizycjami, ale nie planuje dużych przejęć

2021-04-15 13:48
publikacja
2021-04-15 13:48
Atende rozgląda się za akwizycjami, ale nie planuje dużych przejęć
Atende rozgląda się za akwizycjami, ale nie planuje dużych przejęć
fot. Krystian Maj / / FORUM

Atende pomimo planowanej wysokiej dywidendy rozgląda się również za przejęciami - poinformował prezes Roman Szwed. Rozmowy na temat akwizycji są na wstępnym etapie. Firma nie planuje przejmować dużych firm.

"Ponieważ mamy dość dużo gotówki, to stać nas na wypłatę znaczącej dywidendy, a jednocześnie znaczna część gotówki zostanie w firmie też na rozwój. Rozglądamy się na rynku i na pewno dojdzie do jakiś przejęć, ale na razie nie jest naszym zamiarem kupować firm drogich. Chcielibyśmy to zrobić za swoje własne pieniądze. Szukamy firm posiadających ciekawe produkty, pasujące do tego co robimy, a nie firm, które tylko przynoszą dobre zyski" - powiedział prezes podczas konferencji.

Dariusz Niedziółka, szef relacji inwestorskich grupy podał, że Atende poszukuje ciekawych celów akwizycyjnych, jednak w tym momencie nie ma procesów wykraczających poza wstępne rozmowy.

Atende poinformowało we wtorek, że zarząd spółki rekomenduje wypłatę z zysku netto za 2020 rok 36,3 mln zł dywidendy, czyli 1 zł dywidendy na akcję. Pozostała część zeszłorocznego zysku w wysokości 14,1 mln zł ma zasilić kapitał zapasowy.

Zysk netto Atende SA w ubiegłym roku wyniósł 50,4 mln zł, a skonsolidowany wynik grupy sięgnął 39 mln zł. Wyniki zostały podwyższone przez sprzedaż spółki Atende Software za 52,5 mln zł - transakcja podwyższyła wynik jednostkowy o 41,2 mln zł, a skonsolidowany o 33,3 mln zł.

Po wyłączeniu wszystkich zdarzeń jednorazowych zysk brutto grupy w ubiegłym roku wzrósł o 42 proc. do 17,6 mln zł, a wynik grupy o 71 proc. do 8,9 mln zł.

Kurs Atende od publikacji raportu rocznego i informacji o rekomendowanej dywidendzie wzrósł o ok. 8 proc. W czwartek o godz. 13.30 wynosi 6,26 zł, a kapitalizacja spółki sięga 230 mln zł. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki