REKLAMA

Artur Domosławski laureatem Grand Press 2010

2010-12-15 18:17
publikacja
2010-12-15 18:17
Dziennikarzem Roku 2010 został Artur Domosławski z "Gazety Wyborczej". Zwyciężył w konkursie organizowanym przez miesięcznik "Press" Domosławski jest autorem biografii Ryszarda Kapuścińskiego "Kapuściński non-fiction". W tym roku tytuł dziennikarza roku przyznało w głosowaniu jury, a nie jak do tej pory redakcje.

W pierwszej piątce znaleźli się także Tomasz Lis z TVP II i "Wprost", Anita Werner z TVN24, Mariusz Szczygieł z "Gazety Wyborczej" oraz Jarosław Kuźniar z TVN24.

Do tegorocznych nagród Grand Press zgłoszono 646 prac: tekstów, audycji radiowych i telewizyjnych, materiałów internetowych. Jury Grand Press 2010 zakwalifikowało do finału 48 prac w ośmiu kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż prasowy, Reportaż radiowy. Laureatem Grand Pressa w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne został Artur Włodarski z Gazety Wyborczej za tekst "Polak, który uratował 100 tys. osób".

W kategorii News zwyciężył Wiktor Bater z Polsat News za informację o katastrofie pod Smoleńskiem, którą przekazał pierwszy.

W kategorii reportaż telewizyjny Grand Pressa otrzymał Wojciech Szumowski z TVN za materiał "Ocaleni", w kategorii wywiad laureatką została Katarzyna Bielas ("Gazeta Wyborcza") za wywiad z Agnieszką Wojtowicz-Vosloo.

Laureatami w kategorii dziennikarstwo śledcze zostali Michal Majewski oraz Paweł Reszka za cykl artykułów "Dziewięć i pół sekundy", Grand Pressa w kategorii reportaż prasowy otrzymała Anna Szulc za tekst opublikowany w "Przekroju" "Fałszerz od aniołów", w kategorii publicystyka zwyciężył Tomasz Kwaśniewski z "Gazety Wyborczej" za tekst "Pranie.pl", w kategorii reportaż radiowy laureatka nagrody za 2010 rok zostala Anna Gmiterek - Zabłocka z Tok FM.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki