Aplikacja mobilna Amazon dostępna w języku polskim

Polscy klienci serwisu Amazon.de mogą już korzystać z polskiej wersji aplikacji mobilnej Amazon.  Po zainstalowaniu jej najnowszej wersji lub aktualizacji wystarczy zmienić język wyświetlania i rozpocząć korzystanie z tej formy zakupów. To kolejny krok firmy w kierunku rozwoju usług dla polskich klientów.

(FORUM)

Strona Amazon.de w przeglądarkach internetowych na urządzenia stacjonarne dostępna jest w języku polskim od października 2016 roku. Uruchomienie aplikacji mobilnej umożliwia klientom w naszym kraju wygodniejszy dostęp do zakupów w serwisie Amazon, tj. na urządzeniach przenośnych. Aplikacja posiada całkowicie przetłumaczoną nawigację, strony pomocy oraz informacje na temat dostaw i przesyłek, jak również miliony tytułów produktów.

- Od 2014 roku, kiedy to Amazon rozpoczął działania w Polsce, nasza obecność w kraju wzrasta z każdym miesiącem i to zarówno w obszarze rozwoju infrastruktury logistycznej, jak i usług dla klientów - powiedziała Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazona. - Chcemy, aby produkty oferowane na naszych stronach były dostępne dla Polaków, którzy coraz chętniej nie tylko kupują, ale także sprzedają poprzez Amazon. Obecnie współpracuje z nami już 7 200 tutejszych przedsiębiorców. Dzięki tej kooperacji docierają oni do setek milionów klientów na całym świecie.

Mobilny Amazon już po Polsku

Bezpłatna aplikacja Amazon dostępna jest dla urządzeń z systemem Android (w usłudze Google Play pod nazwą Amazon Shopping) oraz iOS (w App Store pod nazwą Amazon) i po zalogowaniu automatycznie przypisuje polskich użytkowników do serwisu Amazon.de, na którym znajdują się miliony produktów oraz opcja bezpłatnej dostawy do kraju przy zakupach powyżej 39 euro. By cieszyć się rodzimą wersją językową wystarczy w menu ustawień aplikacji zmienić język wyświetlania na polski. Wybór ten może również zostać zapamiętany na przyszłość w ustawieniach konta Amazon. Użytkownik otrzymuje także dostęp do zakładki z najlepszymi ofertami produktów dostarczanych do kraju. Do tej pory największym zainteresowaniem polskich użytkowników na Amazon.de cieszy się elektronika konsumencka.

Amazon w Polsce

Amazon w okresie ostatnich trzech lat zainwestował w Polsce ponad 3 miliardy złotych, otwierając Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, biuro Amazon Web Services w Warszawie oraz trzy centra logistyki e-commerce dwa we Wrocławiu oraz jedno w Poznaniu. Dwa kolejne centra w Kołbaskowie koło Szczecina i w Sosnowcu rozpoczną pracę jesienią br. Do prowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy. Rozwojowi infrastruktury, towarzyszy sukcesywne poszerzanie usług dla klientów oraz współpracy z lokalnymi producentami, którzy coraz chętniej sprzedają swoje produkty na stronach firmy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej obecności Amazon w Polsce i planujemy dalszy rozwój inwestycji oraz usług dla klientów w kraju - dodaje Marzena Więckowska.

Podczas Forum ekonomicznego w Krynicy rozmawialiśmy ze Stevenem Harmanem, dyrektorem operacyjnym Amazona w Europie. Mówił wtedy m.in. o sytuacji pracowników Amazona w Polsce: - Wyzwania na rynku pracy nie są dla nas niczym nowym. Coraz bardziej u pracowników liczy się nie samo zatrudnienie, ale korzystne warunki płacowe i pakiet benefitów. Całą rozmowę Pawła Sołtysa ze Stevenem Harmanem można obejrzeć tutaj:

/ BPL, Infowire.pl

Źródło: Bankier24
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 czapelmajster

Amazon już dawno byłby na polskim rynku gdyby nie cebulowe podejście polaków do zakupów.
Amazon prowadzi politykę prokonsumencką więc patrząc na poziom cwaniactwa i kombinatorstwa polaków można mieć pewne obawy...

! Odpowiedz
0 3 oko1

Niech im to tłumaczy ktoś odpowiedzialny bo będzie więcej reklamacji jak to warte,przykład nożyce fiskars do gałęzi piszą że akumulatorowe a one nigdy nie był akumulatorowe :-)

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl