REKLAMA

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

2021-05-05 18:04, akt.2021-05-05 18:45
publikacja
2021-05-05 18:04
aktualizacja
2021-05-05 18:45
Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP
Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP
/ Kancelaria Prezydenta RP

Firmy: APS Energia SA, - Columbus Energy SA, Sunreef Venture SA, Suempol, spółka Izodom 2000 Polska, firma Airly, firma StethoMe zostały laureatami Nagród Gospodarczych Prezydenta RP, które Andrzej Duda wręczył w środę w Pałacu Prezydenckim.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też - podobnie jak rok temu - nagrodę indywidualną.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została firma APS Energia SA, w kategorii Narodowy Sukces - Columbus Energy SA, w kategorii Międzynarodowy Sukces - Sunreef Venture SA, w kategorii Odpowiedzialny Biznes - firma Suempol, w kategorii Firma Rodzinna - spółka Izodom 2000 Polska.

W ramach kategorii specjalnych, w rywalizacji na najlepszy polski start-up zwycięzcą została firma Airly. Z kolei w kategorii specjalnej Badania + Rozwój wygrała firma StethoMe.

Wszyscy zasługują na prezydenckie nagrody - mówił Andrzej Duda o nominowanych, wskazując, że prezentują "absolutnie światowy poziom, rozmiar, jakość". Zauważył jednak, że laureatów musiał wybrać, bo takie są reguły nagrody.

"Biznes jest dziedziną życia, która w największym stopniu ucierpiała od pandemii. Kwestia przetrwania polskich firm była dla nas kwestią fundamentalną" - podkreślał prezydent.

Duda podziękował przedsiębiorcom za przetrwanie najtrudniejszych momentów pandemii, a rządowi - za pracę nad ratowaniem i wsparciem polskich firm.

Prezydent dziękował nagrodzonym firmom za to, że promują Polskę i dają zatrudnienie. "Budujecie nie tylko swoje marki, ale markę, jaką jest Rzeczpospolita Polska. Państwa produkty trafiają do klientów na całym świecie i cieszą się ogromnym powodzeniem, jak widzę po państwa rozwijającej się działalności" - podkreślił Andrzej Duda.

Zadeklarował, że będzie się starał odwiedzać firmy i jest gotów promować je za granicą. Zwracając się do młodych firm, wyraził nadzieję, że nagroda będzie dla nich mobilizacją i przyniesie im szczęście.

Oprócz wyróżnień dla przedsiębiorców specjalna nagroda trafiła w ręce prof. dr hab. n. med. Henryka Skarżyńskiego - laryngologa, audiologa, foniatry. "Nie mam wątpliwości, że ta nagroda trafia w odpowiednie ręce. (...) Dziękuję za długie lata działalności i pomocy pacjentom, przywracanie słuchu, przede wszystkim dzieciom, setki tysięcy przeprowadzonych zabiegów" - powiedział prezydent.

"Jest to rok wyjątkowy w sensie negatywnym, bo kongres nie odbywa się tak, jak byśmy tego chcieli. Wręczenie nagród, które zawsze się odbywało w wielkiej hali w Jasionce pod Rzeszowem, odbywa się w mniejszym gronie. Ale jest to największe wydarzenie, które miało miejsce w Pałacu Prezydenckim w tym roku. Bardzo się cieszę, że się odbyło, bo to świadectwo powrotu do normalności” – stwierdził prezydent.

Zaznaczył przy tym, że w Polsce notowane jest obecnie mniej zachorowań i postępuje proces szczepień. „Wierzę, że nasze dzisiejsze spotkanie jest dobrą jaskółką dla polskiego biznesu, zwłaszcza dla tych branż, które ciągle są ograniczone lub wręcz zamknięte" – podkreślił Duda.

autor: Łukasz Pawłowski, Karolina Mózgowiec

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
podatnik-
A ja mam pytanie? kiedy czasowy mieszkaniec pałacu prezydenckiego zacznie realizować zaległe obietnice wyborcze dzięki, którym przegrał Komorowski tj: zwiększy jawność życia publicznego, upubliczni listy opiniujących OFE, ujawni aneks do raportu o likwidacji WSI, zlikwiduje szkoły udające wyższe, wyrówna szanse społeczne A ja mam pytanie? kiedy czasowy mieszkaniec pałacu prezydenckiego zacznie realizować zaległe obietnice wyborcze dzięki, którym przegrał Komorowski tj: zwiększy jawność życia publicznego, upubliczni listy opiniujących OFE, ujawni aneks do raportu o likwidacji WSI, zlikwiduje szkoły udające wyższe, wyrówna szanse społeczne poprzez uspołecznienie majątków zdobytych poprzez prywatyzację PRL'u z czego korzysta Dominika Kulczyk kasuje 50 tys GBP tygodniowo zamiast Naród PRLu bis?
vonmisses
Gdzie spółka Srebrna się pytam? Oj znowu nie będzie uścisku dłoni przy najbliżej okazji...
300_pala
Prawdziwe pieniądze lubią ciszę i spokój

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki