REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Analitycy: na tańsze tankowanie trzeba jeszcze zaczekać. Tu jest najdrożej

2021-12-01 15:41
publikacja
2021-12-01 15:41
Analitycy: na tańsze tankowanie trzeba jeszcze zaczekać. Tu jest najdrożej
Analitycy: na tańsze tankowanie trzeba jeszcze zaczekać. Tu jest najdrożej
fot. Piotr Waniorek /

Mimo przeceny ropy na światowych rynkach na tańsze tankowanie na stacjach paliw kierowcy muszą jeszcze zaczekać - wskazuje portal e-petrol.pl. Benzyna i diesel najtańsze są w Wielkopolsce, a najdroższe na Mazowszu i Podkarpaciu.

Jak wskazał e-petrol w środowym komunikacie, choć w ostatnich dniach ropa naftowa drastycznie taniała, przecena z rynku międzynarodowego nie przeniosła się jeszcze na stacje paliw w Polsce.

"Średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 oraz autogazu nie zmieniły się od tygodnia i wynoszą odpowiednio 6,04 oraz 3,39 zł/l. Olej napędowy podrożał o grosz do poziomu 6,05 zł/l" - podał.

Według portalu od kilku tygodni to Wielkopolska jest regionem, w którym najmniej płaci się za zakup litra benzyny Pb95 i diesla. W tej części Polski paliwa te oferowane są na stacjach po 6,00 i 6,01 zł/l. Również na Podlasiu w dalszym ciągu najmniej kosztuje autogaz - 3,31 zł/l.

"Najwyższe ceny benzyny Pb95 i oleju napędowego odnotowano w tym tygodniu na Mazowszu i Podkarpaciu, gdzie płaci się za nie średnio 6,06 i 6,07 zł/l. Autogaz z ceną 3,42 zł za litr jest ponownie najdroższy na Lubelszczyźnie" - dodano.

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
adam.1983
to kiedy tak szumnie zapowiadana obniżka cen paliwa ? zauważymy ją w ogóle :P
śmiech na sali proponują czasowe obniżenie haraczu w paliwie co obniży cenę o kilkanaście groszy !!! przy cenie 6zł to jakiś głupi żart.
pstrzezek
Czyli dogoniliśmy Zachód tak jak obiecał rząd (w cenach) ;)
max5000
Zanim ludzie zużyją ropę która jest w zbiornikach i przypłyną tankowce z ropą po 70 dolarów za baryłkę to pewnie jeszcze miną 3 tygodnie.
pstrzezek
"Pewnie" ;)
Pewnie kiedyś zauważysz jaką głupotę wciska ci ten rząd. Pewnie
wizytator
Tak jak już pisałem zapasy u pompiarzy są na kilka miesięcy. Zapasy drogiego paliwa. Natomiast tanie jest zawsze wyprzedane na pniu. Fizyki nie oszukasz. No chyba, że jesteś właścicielem/ajentem stacji benzynowej.
pakamera
Orlen dyktuje ceny,a pompiarze mogą mieć zapasy paliwa,ale jak na Orlenie i Lotosie paliwo pójdzie w dół to wszyscy będą musieli zejść z ceną.
bha
Kroją i będą kroić taka już niestety natura wszelakiego wielkiego monopolu sieciowego na rynku .Zysk ,zysk jak NAJWIĘKSZY zysk Niestety.
prawdziwynierobot
a czegoś się pan spodziewał? że będą to charytatywnie robić? wczoraj się urodziłeś?
fakty odpowiada prawdziwynierobot
Dlatego w zdrowych gospodarkach zwalcza się monopole, my mamy PRL bis.
tomcio-paluch
Ja się pytam, czemu Orlen sprzedaje w Berlinie autogaz taniej niż w Polsce. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie doświadczyłem. Czy biedny Polak ma wzbogacać Niemców?

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki