REKLAMA

Amazon planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć ofertę oraz szybkość dostaw w Polsce

2021-03-03 12:20
publikacja
2021-03-03 12:20
fot. BRENDAN MCDERMID / Reuters

Amazon, który we wtorek uruchomił serwis Amazon.pl, planuje w najbliższych miesiącach powiększyć ofertę oraz szybkość i wygodę dostaw w Polsce. Dopiero wówczas zastanowi się nad wprowadzeniem w naszym kraju oferty "Prime" - poinformował PAP Biznes w wywiadzie wiceprezes ds. rozwoju w UE Amazon Alex Ootes.

"Cieszymy się z uruchomienia serwisu Amazon.pl. Zaoferowaliśmy polskim klientom ponad 100 mln towarów oraz darmową dostawę dla zamówień powyżej 100 zł. W Europie mamy ponad 150 tys. sprzedawców, wielu z nich zdecydowało się przyjść z nami do Polski, tysiące polskich sprzedawców zdecydowało się rozpocząć współpracę z nami, żeby zaoferować swoje towary na europejskim rynku. Spodziewamy się, że te liczby będą rosły w najbliższych tygodniach i miesiącach, ku zadowoleniu naszych klientów" - powiedział wiceprezes.

"Dopiero wystartowaliśmy z dużą ofertą. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy powiększać naszą ofertę, szybkość i wygodę dostaw. Dopiero wówczas będziemy gotowi, aby myśleć o wprowadzeniu oferty Prime. Trudno powiedzieć, czy może to nastąpić w tym roku. W Turcji wprowadziliśmy ofertę Prime dwa lata po uruchomieniu tureckiego serwisu. Trzeba jednak pamiętać, że w Polsce mamy już 9, a wkrótce 10 centrów logistycznych, co daje nam potencjalnie możliwość świadczenia usług Prime" - dodał.

Ootes poinformował, że w zakresie dostaw w Polsce Amazon współpracuje z wieloma firmami, takimi jak InPost, Poczta Polska, UPS czy DHL. Zaznaczył, że firma jest otwarta, jeśli chodzi o współpracę w zakresie dostaw.

Amazon w USA, gdzie jest obecny od wielu lat, ma własną sieć automatów do odbierania przesyłek. Wiceprezes nie skomentował w środę, czy w przyszłości firma może rozważyć budowę takiej sieci w Polsce.

Wiceprezes optymistycznie ocenia perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce.

"Jeśli chodzi o e-commerce w Polsce, to widzimy wiele firm, które odniosły sukces na tym rynku. Zewnętrzni sprzedawcy stanowią już 58 proc. naszego biznesu, więc są jego istotną częścią. Tempo wzrostu e-commerce w Polsce uzależnione będzie od jakości serwisu i oferty głównych graczy na tym rynku. Trudno mi odnieść się bezpośrednio do 12 proc. wzrostu rocznie przewidywanych przez PwC" - zaznaczył.

PwC na początku lutego przedstawił raport, w którym szacuje, że wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce wyniesie w 2026 roku 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc.

Ootes zapowiedział dalsze inwestycje Amazon w Polsce.

"Planujemy kontynuować inwestycje w Polsce. Mamy już 9 centrów logistycznych i w 2021 roku chcemy uruchomić dziesiąty w Świebodzinie, gdzie zatrudnimy ponad 1000 pracowników. Polska jest dla nas atrakcyjnym krajem i chcemy tu dalej inwestować" - powiedział.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Spółka zatrudnia ponad 18 000 pracowników w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

We wtorek Amazon uruchomił serwis Amazon.pl. Wcześniej polscy klienci mogli korzystać z polskojęzycznej wersji niemieckiej strony platformy.

Amazon ma ponad 300 mln klientów w ponad 200 krajach. Oferta "Prime" zapewnia m.in bezpłatne dostawy w ramach abonamentu.

Ewa Pogodzińska

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (9)

dodaj komentarz
forfun
jeśli zamierza współpracować z pocztą to jak chce przyśpieszyć przesyłki ???
to są dwie różne rzeczy
grzegorzkubik
Niech inwestują. Więcej firm, mniejsze bezrobocie i mniejszy wyzysk a wyższe zarobki. Tu będzie więcej oddziałów. Do tego powstaje w Polsce CPK, rozwija się kolej. Będzie dużo pracy i rozwój.
darius19
stan umyslu "grzegorzkubik". Raczej sponsorowany z wzorcowych demokracji wschodnich
"grzegorzkubik2021-01-10 11:43
Tacy ludzie są najbardziej narażeni na powikłania poszczepienne. nie szczepić się ,stawiać opór i nich nie spełni się sen Bila Gatesa, który jest po prostu mordercą"
"grzegorzkubik2021-
stan umyslu "grzegorzkubik". Raczej sponsorowany z wzorcowych demokracji wschodnich
"grzegorzkubik2021-01-10 11:43
Tacy ludzie są najbardziej narażeni na powikłania poszczepienne. nie szczepić się ,stawiać opór i nich nie spełni się sen Bila Gatesa, który jest po prostu mordercą"
"grzegorzkubik2021-02-20 13:01
Rosja musi tak działać bo inaczej by zainstalowani im lewackich duraków u władzy"
carlito1
Pewnie Polska to piękny kraj do wyzysku.
qwertas
Za drogie produkty sprzedawane na Amazonie, z wysokimi prowizjami dla sprzedających (15%) to ja podziękuje. Co kto lubi, ale wolę Allegro z jego wszystkimi słabościami.
hfjdj
Jak Amazon zgarnie rynek to nie będziesz miał wyjścia. Będziesz kupował na Amazonie.
qwertas odpowiada hfjdj
Tylko by zgarnąć rynek to trzeba mieć najpierw czym. Póki co oferta Amazona jest żałosna.
hfjdj odpowiada qwertas
Jakby rynek zdobywał ten kto ma najlepszą ofertę to Allegro by już nie istniało bo swego czasu były inne portale aukcyjne które oferty miały lepsze niż allegro. Zwykły plebs patrzy na jakieś fejkowe filmiki, żre jakieś fejkowe jedzenie siedząc przez telewizorem i mu do łba nie przyjdzie że ten piłkarz którym się Jakby rynek zdobywał ten kto ma najlepszą ofertę to Allegro by już nie istniało bo swego czasu były inne portale aukcyjne które oferty miały lepsze niż allegro. Zwykły plebs patrzy na jakieś fejkowe filmiki, żre jakieś fejkowe jedzenie siedząc przez telewizorem i mu do łba nie przyjdzie że ten piłkarz którym się tak podnieca tyle zarabia bo na koszulce ma jakieś tam logo. Czy plebsiak wybrał by szampon na którego cenę składa się umieszczenie loga na koszulce znanego piłkarza? No właśnie, która oferta lepsza? Szampon droższy reklamowany na koszulce piłkarza czy szampon tańszy reklamowany w radiu? Na wolnym rynku nie wygrywa najlepszy produkt tylko najlepiej się sprzedający.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki