AmRest ocenia, że cena w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej spółki

2016-07-28 07:51
publikacja
2016-07-28 07:51

Zarząd AmRestu ocenia, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez FCapital Dutch nie odzwierciedla wartości godziwej spółki - podał AmRest w komunikacie.

FCapital Dutch wezwał 12 lipca do sprzedaży 7.274.379 akcji AmRestu, które dają 34,29 proc. w kapitale zakładowym i liczbie głosów na WZ tej spółki. Cena, po której miałyby być nabywane akcje to 215 zł za papier.

"Zgodnie z opinią sporządzoną przez KPMG w dniu 27 lipca 2016 roku cena zaproponowana w wezwaniu nie mieści się w przedziale wartości godziwej 100 proc. akcji AmRest (w przeliczeniu na jedną akcję spółki) na dzień wydania opinii. Biorąc pod uwagę powyższe, zarząd AmRest jest zdania, iż zaproponowana w wezwaniu cena nie odzwierciedla wartości godziwej spółki" - napisano w komunikacie zarządu.

Zapisy w wezwaniu na akcje AmRestu będą przyjmowane w dniach 1-16 sierpnia 2016 r.

Podmiotem nabywającym akcje będzie Cullinan, zależny od FCapital.

W wyniku wezwania Cullinan zamierza osiągnąć, razem z akcjami posiadanymi przez wzywającego, ok. 14 mln akcji AmRestu, stanowiących 66 proc. ogólnej liczby akcji i głosów na WZ spółki. FCapital posiada obecnie bezpośrednio 6.726.790 akcjo AmRestu, stanowiących 31,71 proc. ogólnej liczby akcji i ogólnej liczby głosów. Podmiotem dominującym FCapital jest Tabaga, spółka zależna od Finaccess.

Zarząd AmRestu ocenia w komunikacie, że strategiczne plany wzywającego są spójne z dotychczasowymi kierunkami rozwoju spółki oraz powinny wspierać jej dążenie do budowania wiodącej pozycji AmRest na rynkach restauracyjnych Europy.

"Jednocześnie informacje zawarte w wezwaniu nie sugerują zasadniczych zmian profilu działalności AmRest. Na tej podstawie zarząd spółki ocenia, że pozytywne zakończenie wezwania nie powinno mieć negatywnego wpływu na interes spółki" - napisano.

Zarząd AmRestu nie jest w stanie jednoznacznie ocenić wpływu powodzenia wezwania na zatrudnienie w spółce. Jednakże na podstawie przytoczonych zamiarów strategicznych wzywającego nie spodziewa się negatywnego wpływu powodzenia wezwania na zatrudnienie w spółce. Nie oczekuje też zmiany lokalizacji prowadzenia działalności. (PAP)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki