Allegro zmienia regulamin i obniża opłaty

Allegro zapowiada zmiany. 10 marca pojawią się nowe opcje na Allegro Lokalnie i obniżki opłat, zmianie ulegnie także regulamin platformy sprzedażowej.

(Allegro)

Allegro cyklicznie wprowadza zmiany w swoim regulaminie czy cenniku. Tym razem nie jest inaczej, jednak zamiast podwyżek zapowiada obniżkę opłat na Allegro Lokalnie, jak również nowe funkcje.

Allegro Lokalnie to miejsce na platformie, z którego korzystają osoby prywatne. Już teraz sprzedający tam mogą dodać do jednego ogłoszenia 15 zdjęć, niedługo pojawi się możliwość obserwowania ogłoszeń i opcje promowania.

Ponadto zostanie obniżona opłata za sprzedaż w ogłoszeniach "kup teraz" lub licytacją:

  • w dziale Elektronika spadnie ona z 10 proc. do 4,9 proc.,
  • w pozostałych działach z 10 proc. do 7,9 proc. ceny przedmiotu.

Allegro usunie również maksymalną kwotę opłaty (obecnie 50 zł), jak twierdzą przedstawiciele, dla większości sprzedających będzie to oznaczało niższą opłatę transakcyjną.

Pozostałe zmiany w Allegro

1. Coś dla kolekcjonerów

Allegro poszerzy możliwość sprzdaży złotych monet - będzie można tego dokonać w kategorii Monety złote do 1800 roku, do tej pory było to mozliwe tylko w ramach programu Strefa inwestora.


2. Łatwiejsza komunikacja między kupującym a sprzedającym

Od 10 marca obie strony korzystające z platformy będą mogły skorzystać z Centrum Wiadomości, tj. wymiany wiadomości bez konieczności przechodzenia do skrzynki mailowej. W nowym miejscu znajdować będzie się cała korespondencja prowadzona w ramach Allegro.

Informacje dotyczące powiadomień o wpłacie czy zakupie towaru nadal wysyłane będa na skrzynke mailową.

3. Zmiany w układzie kategorii ogłoszeniowych

By ułatwić poruszanie się w kategoriach ogłoszeniowych (tych, w których nie ma opcji "kup teraz"), platforma uprości ich układ. Usunięty zostanie dział Ogłoszenia i usługi, a kategorie, które wchodzą w jego skład, przeniesione będą do innych działów. Obecna kategoria Nieruchomości stanie się nowym działem.

4. Aplikacja mobilna

Korzystając z aplikacji mobilnej, będzie można dostać dwa razy więcej monet niż przy zakupach w przeglądarce internetowej. Monety można zdobyć, kupując u Super Sprzedawców. Pozwalają one klientom korzystać z kuponów, co przekłada się na tańsze zakupy.

Od 10 marca zmieni się liczba monet przydzielonych za każde 5000 zł obrotu. Obecnie wynosi ona 20, a będzie 15. To mniej, ale - jak zapowiada Allegro - firma będzie inwestować coraz więcej w akcje, w których klienci będą dostawać ich coraz więcej za aktywność w serwisie.

5. Aktualizacja polityki ochrony prywatności

Allegro uzupełni informacje o przetwarzaniu danych użytkowników, w tym opinii o kursach w ramach Akademii Allegro, dodatkowo platforma będzie mogła przekazać dane kontaktowe sprzedającym firmom dostarczającym przesyłki.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 xiven

biznesy wasze, zyski nasze

! Odpowiedz
1 9 pazdzioch_indastries

czytać ludzie ze zrozumieniem to dotyczy
TYLKO ALLEGRO LOKALNE
czyli dla firm jest wszystko po staremu
już myślałem że efekt amazona ale jednak nie.
ciekawe czy amazon wywrze jakiś efekt na alle?

! Odpowiedz
0 9 mul_roboczy

A ja z uporem maniaka zapytam kto sprzedaje elektronikę na allegro ? Marże na tym produkcie zazwyczaj nie przekraczają 10% a oni chcą wziąć wszystko. Ja już dawno sobie odpuściłem, wolę promować swoje sklepy w necie niż płacić cwaniakom za możliwość wystawienia na ich półkach. Z tego co widać większość odzie w tym kierunku bo allegro zaczyna niby kombinować z obniżaniem prowizji. Zwykli ludzie nie wystawiaja na allegro tylko na sprzedajemy.pl, gumtree itp. Allegrowy OLX też wstawił ograniczenia w ilości produktów więc tylko czekać aż i on straci klientów kosztem konkurencji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 adaminwest

OLX nie jest allegrowy :)

! Odpowiedz
2 16 karbinadel

W sumie sprytny zabieg propagandowy, wzorem TVPiS. W świat idzie komunikat "Allegro obniża opłaty" - a że dotyczy to tylko kiełkującej platformy Allegro Lokalnie, i jest praktycznie bez znaczenia dla ogromnej większości sprzedawców, to już nie każdy doczyta.

! Odpowiedz
2 13 -wernyhora-

Wy wszyscy nie potraficie czytać. Te obniżki dotyczą tylko tego badziewiastgo Allegro Lokalnie.

! Odpowiedz
14 4 adaminwest

Dobry kierunek Allegro. Widać że np OLX ich podgryza skutecznie, bo ma dużą ilość klientów. Można tam automatycznie dodawać swoje oferty np do kategori dla dzieci przez www.saltando.pl
Konkurencja robi swoje dla branży, oby jej tylko więcej.

! Odpowiedz
33 18 grzegorzkubik

Dokładnie tak dziła konkurencja a nie ja za PO Tusk uwalił dwie stocznie by niemieckie zyskały.

! Odpowiedz
11 18 anty12

Widzicie narodowi socjaliscie z PiSu. Tak dziala konkurencja.

! Odpowiedz
2 54 mknowak

Czyżby się wystraszyli Amazona..... Wczoraj było info że Amazon wejdzie do nas do końca roku i ze negocjują z Pocztą Polską a dzisiaj info o obniżce opłat na Allegro.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne