Allegro podnosi opłaty dla sklepów

Allegro podniosło opłaty dla prowadzących sklepy w serwisie. Wysokość opłaty z tytułu miesięcznego abonamentu dla tej usługi wzrosła z 9,90 zł do 39 zł.

(Allegro)

Zmiany dla sprzedawców Allegro było zapowiadane na początku tego miesiąca i weszły w życie 22 czerwca 2018 roku. Podwyżki dotyczą wyłącznie tych sprzedawców, którzy na platformie Allegro prowadzą swoje sklepy. Sklep stanowi integralną część Konta Allegro. Użytkownik Allegro może założyć i prowadzić jeden sklep na każdym z posiadanych kont Allegro.

Podwyżka opłaty abonamentowej jest dość wysoka. Właściciele sklepów Allegro będą od tej pory płacić prawie czterokrotność poprzedniej stawki miesięcznej.

Allegro już od dłuższego czasu robi przegląd swoich regulaminów i cenników prowizyjnych. Aktualizacje tych dokumentów zaczęły się już w ubiegłym roku. Serwis w ten sposób odchodzi od stawek za wystawienie oferty. Na ich miejsce wprowadza z kolei opłaty prowizyjne.

MG

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ss_112

Allegro to gigant ale powoli będą musieli ustąpić Chińczykom. Dlatego teraz podnoszą ceny, żeby zarobić ile się da. Co do OLX - to są też darmowe portale ogłoszeniowe, jak chociażby Gratka, czy Oferter.pl lub odpowiednie działy na FB typu sprzedam/zamienię. Tylko od nas - użytkowników zależy, czy będziemy zmuszeni do płacenia. Jak się ludzie będą odwracać, to i opłaty zniosą :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 19 goralnizinny

Alledrogo juz od dawna nie jest polskie i sluzy tylko do dojenia polakow.
Az dziw bierze dlaczego zadna konkurencja nie moze chociaz byc troche konkurencyjna

! Odpowiedz
5 6 karbinadel

A co to ma do rzeczy, czy jest polskie? Allegro nigdy polskie nie było, bo zakładał je Holender, potem właścicielami byli m.in. Brytyjczycy, Szwajcarzy i spółka z RPA. Zresztą, Polak Polaka częściej oszwabi niż obcy :)

! Odpowiedz
0 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 42 wolekk

Allegro nie ma juz sensu istnienia. Przypuszczam, ze to juz ostatnie podrygi, bo i tak wkrotce przegraja z takimi kolosami, jak EBay czy Alibaba

! Odpowiedz
0 38 kkk1111

to sie nazywa zarzynanie dojnej krowy większość znajomych juz myśli o zmianie allegro na cos tańszego teraz przestana tylko myśleć a zaczną zmieniać

! Odpowiedz
2 9 karbinadel

"większość znajomych już myśli"? to chyba jakieś niedobitki, które nie mają innego pomysłu na biznes. Większość już dawno pozakładała własne sklepy lub wraz z kolegami stworzyła portale branżowe

! Odpowiedz
2 87 czerwony_wiewior

Kiedyś o Allegro będą uczyć w szkołach biznesu. Tytuł wykładu: "Jak spieprzyć dobrze prosperujący interes"

! Odpowiedz
3 25 janusz26904029

Pewnie wcale tak dobrze nie prosperuje, więc starają się wydoić ile można, zanim kompletnie zanikną wejścia.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne