REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

AGH otwiera Browar Górniczo-Hutniczy

2020-01-24 06:16
publikacja
2020-01-24 06:16

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oficjalnie otwiera w piątek Browar Górniczo-Hutniczy. W sobotę zaś Browar organizuje dzień otwarty – każdy będzie mógł zwiedzić obiekt, poznać sposób jego funkcjonowania, a także smak i jakość powstałego tam trunku.

fot. / / Browar Górniczo-Hutniczy

„Browar Górniczo-Hutniczy ma zupełnie odrębną od AGH osobowość prawną. To spółka z własnym zarządem” – podkreślił w rozmowie z PAP wiceprezes spółki Damian Żurawski. Przewodniczącym rady nadzorczej Browaru Górniczo-Hutniczego jest rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

W piątek odbędzie się oficjalna, zamknięta uroczystość otwarcia browaru, w sobotę zaś będzie dzień otwarty – zainteresowane grupy będą zwiedzać obiekt, poznają sposób jego funkcjonowania, a także smak i jakość powstałego tam trunku. Goście będą mieć do dyspozycji piwo w czterech stylach: pils, pszeniczne, ale oraz dunkel.

W trakcie tego dnia przewidziano wykłady i prezentacje o tematyce piwowarskiej, spotkania z mistrzami piwowarstwa z Browaru Okocim.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wszystkie sobotnie wydarzenia są bezpłatne, alkohol jednak – jak zwrócił uwagę wiceprezes spółki – będzie odpłatny, w cenach promocyjnych.

Żurawski zapowiedział także, że prawdopodobnie do jesieni piwo produkowane przez browar dostępne będzie tylko w siedzibie browaru i to wyłącznie przy okazji wydarzeń organizowanych w tym lokalu.

Browar Górniczo-Hutniczy, zlokalizowany w odnowionym Klubie Studio na Miasteczku Studenckim AGH, jest spółką akcyjną, w której udziały nabywali studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy uczelni, ale też osoby zainteresowane tą nietypową inicjatywą. Do tej pory ponad 500 osób wzięło udział we współtworzeniu Browaru jako akcjonariusze.

Dzięki zaawansowanej technologicznie instalacji wyszynkowej piwo zostanie dostarczone do kufla prosto z tanka, a instalacja schłodzi zawartość aż do samego ujścia w kranie wyszynkowym, gwarantując - jak zapowiadają twórcy - idealną temperaturę podania.

W trakcie oficjalnego otwarcia będzie można zobaczyć m.in. serce browaru – 10-hektolitrową warzelnię pokrytą miedzianą otuliną oraz 10 20-hektolitrowych zbiorników cylindryczno-stożkowych. Na gości Browaru czeka prawie 10 tys. litrów gotowego produktu, a przygotowanie kolejnych ilości trwa.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ agt/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
promocja alkoholu na uczelniach
każda szkoła powinna mieć w tym układzie swój browar i gorzelnie
do tego swoje papierosy i zakład pogrzebowy na miejscu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki