REKLAMA

Agora pokazała stratę. „Olbrzymi wpływ pandemii”

2020-08-14 07:55
publikacja
2020-08-14 07:55
fot. Krzysztof Wierzbowski / FORUM

Koronawirusowe zamrożenie gospodarki mocno odbiło się na wynikach Agory. Wydawca „Gazety Wyborczej” i właściciel sieci kin Helios zaraportował ponad 40 mln zł straty.

W drugim kwartale przychody Agory wyniosły 129,5 mln zł wobec 289,6 mln zł w pierwszym kwartale 2020 r. Strata netto spółki wyniosła w 41,1 mln zł. To wynik podobny jak w pierwszym kwartale, wobec czego łączna strata w pierwszej połowie 2020 r. wyniosła 88,2 mln zł.

Równocześnie spółka poinformowała, że w drugim kwartale wynik EBITDA sięgnął -4,4 mln zł. W całej pierwszej połowie 2020 r. w pozycji tej Agora zapisała natomiast 40,2 mln zł.

Strata operacyjna w drugim kwartale wyniosła 53,4 mln zł, a po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych 48,5 mln zł. Dla całego półrocza pozycje te wyniosły odpowiednio 72,9 mln zł i 53,3 mln zł.

- Olbrzymi wpływ na poziom przychodów Grupy i jej wyniki finansowe miał wybuch pandemii COVID-19 i obostrzenia wprowadzone w celu zapobiegnięcia jej dalszemu rozprzestrzenianiu się. Wpłynęły one w istotny sposób na poziom wszystkich kategorii przychodów Grupy. Ich najistotniejszy wpływ widoczny był w przychodach z działalności kinowej, przychodach ze sprzedaży usług reklamowych oraz w przychodach z działalności gastronomicznej oraz ze sprzedaży wydawnictw – informuje spółka.

Na zamknięciu czwartkowych notowań akcje Agory kosztowały 7,44 zł. Dla porównania, przed wybuchem pandemii walory spółki osiągały cenę ponad 13 zł.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (18)

dodaj komentarz
pimpek01
Proponuje w heliosach zrobić bilety po 50 za łebka!
To nic że u konkurencji po 14,90 w Heliosach ma być po 50 i drugie 50 za popcorn!
filand
Tak jak zapowiadałem czekam na poziom 5 PLN za akcję. Cierpliwy Jestem.
Co do opublikowanych danych. Powiem krótko. Jak nie urok to... Przemarsz wojsk lub jak kto woli.. Sraczka.
pstrzezek
Ależ trollnia się cieszy jak takie wieści przychodzą. Spokojnie, straty GW idą na konto GW. Za to za Gazetę Polską, wSieci, TVP i podwyżki dla wierchuszki zapłacicie wy moi drodzy państwo. Ale warto się cieszyć że ktoś inny też umoczył jak sami od dawna w bagnie po uszy.
iluminata
Tutaj redaktor Aaron Szechter się śmieje z takich wyników.
On może sobie pozwolić na stratę nawet 150 mln zł netto na kwartał, a i tak utrzyma stołek bo jego zadaniem jest sianie propagandy.
Inna sprawa, że stare komuszki też już masowo do piachu idą i nie ma komu lewackiego bełkotu czytać.
panguzik
zaraz od września im sie poprawi przynajmniej w kinach , jak dzieci wrócą do szkół ... mój syn warszawski licealista co dwa tygodnie chodził z całą szkołą na " darmowe " filmy do sieci helios , sponsorowane przez warszawski ratusz ... wot - taki ekonomiczny samograj ...
camaroooo
Spokojna wasza rozczochrana. Jak PO wroci kiedys do wladzy to Tusk/Trzaskowski wykupia z pieniedzy publicznych prenumerate dla kazdego Polaka. Michnik i Soros jeszcze te straty odrobia.
uczen_manueli_g
Mnie interesuje czy jest jakaś siła , która zmieni redaktora naczelnego GW.
30 lat na tym samym fotelu. Coś nieprawdopodobnego.
camaroooo
Komuchy trzymaja sie stolkow dlugo.
lorelie
Podobno towarzysz Soros dwie noce nie spał jak jego pupilek trzaskowski przerżnął wybory. Teraz strata gazety w którą zainwestował miliony. Oj źle się dzieje :)

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki