REKLAMA

Aforti Finance ma term sheet dot. pozyskania finansowania zewn. w wys. do 25 mln euro

2019-03-13 13:58
publikacja
2019-03-13 13:58
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Aforti Finance, spółka zależna Aforti Holding, otrzymała list intencyjny i term sheet dotyczące pozyskania finansowania zewnętrznego - podała grupa Aforti Holding w komunikacie. Wysokość zaproponowanej kwoty maksymalnego zaangażowania na poczet finansowania akcji pożyczkowej Aforti Finance została określona na 25 mln euro.

Jak wynika z komunikatu, inwestorem jest brytyjski fundusz inwestycyjny działający na europejskim rynku finansowym od 2004 roku. Fundusz ten na dzień 31 grudnia 2018 roku zarządzał portfelem aktywów o wartości 4,3 mld USD.

Strony mają podjąć negocjacje w celu ustalenia szczegółowych warunków pozyskania finansowania, których częścią ma być poddanie Aforti Finance przez fundusz badaniu due diligence.

We wrześniu 2018 roku spółka informowała o podpisaniu z brytyjską instytucją rynku kapitałowego umowy celowej, której przedmiotem było rozpoczęcie przez tę instytucję działań zmierzających do pozyskania na rzecz spółki finansowania zewnętrznego o wartości do 50 mln euro.

Aforti Holding to działająca od 2009 roku spółka oferująca usługi finansowe, takie jak finansowanie prowadzonej działalności, wymiana walut online, zarządzanie należnościami czy faktoring. Firma notowana jest na rynku NewConnect, jednak - jak informowała w kwietniu - chce przejść na rynek główny pod koniec 2018 roku lub w pierwszym kwartale roku 2019.

Aforti Finance zajmuje się usługami finansowymi i pożyczkami pozabankowymi dla małych i średnich przedsiębiorców. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
eagleeye
Dla mnie ta firma to jedna z tych która prędzej czy póżniej podzieli losy GB i wspomnicie moje słowa.
tanidran
Firma notowana jest na rynku NewConnect, jednak - jak informowała w kwietniu - chce przejść na rynek główny pod koniec 2018 roku lub w pierwszym kwartale roku 2019.

To chyba nie zostało im zbyt wiele czasu na to przejście na runek główny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki