REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Afera spalinowa także w Audi

2015-09-28 11:17
publikacja
2015-09-28 11:17

Firma Audi poinformowała, że 2,1 mln aut tej marki na świecie miało instalowane oprogramowanie umożliwiające koncernowi Volkswagen, do którego należy producent samochodów audi, fałszowanie wyników testów toksyczności spalin z silników Diesla.

fot. UPI Photo / eyevine / / EastNews

Sprawa dotyczy m.in. 1,42 mln samochodów Audi z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro5 w Europie Zachodniej, w tym 577 tys. w samych Niemczech, a także prawie 13 tys. w Stanach Zjednoczonych - oświadczył w poniedziałek rzecznik koncernu z siedzibą w Ingolstadt.

Nie podał jednak, gdzie poza Europą Zachodnią i USA jeżdżą samochody z tym oprogramowaniem. Rzecznik sprecyzował tylko, że chodzi o modele Audi: A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 i Q5.

Według Volkswagena oprogramowanie ograniczające neutralizację tlenków azotu w spalinach silników Diesla znajduje się w około 11 mln pojazdów eksploatowanych na całym świecie.

21 września poinformowano o wstrzymaniu w USA sprzedaży nowych i używanych samochodów Volkswagen oraz Audi z czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi. Dzień wcześniej koncern przyznał się do manipulowania pomiarami stężenia szkodliwych substancji w spalinach z tych pojazdów.

Dotychczasowy prezes Volkswagena Martin Winterkorn złożył w środę rezygnację, podkreślając, że bierze na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości i ustępuje w interesie przedsiębiorstwa. Utrzymywał jednak, że on sam nie ma sobie nic do zarzucenia. Na czele koncernu stanął dotychczasowy szef spółki córki Volkswagena - Porsche, Matthias Mueller.

Komisja Europejska wezwała wszystkie państwa UE do przeprowadzenia krajowych dochodzeń, mających ustalić skalę problemu. (PAP)

cyk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (83)

dodaj komentarz
~marcin_b5_tdi
A ja mam Passata w dizlu 1,9 tdi na pompowtryskach i od kiedy wyciolem katalizator to chodzi jak buza. Diesel musi dymic!
~Zdzicho
Dobrze by bylo , aby ktos pofatygowal sie na kominy elektrowni weglowych w Niemczech i sprawdzil ile rzeczywiscie CO2 pompuja oni w atmosfere .Moze one nie sa takie ""czyste "" jak oni sie reklamuja .
~Hans
Niemcy mają nieuczciwość zapisana w genach.Jak się wymieszają z muzułmanami i murzynami z centralnej afryki , to będzie dla europy tragedia.
~SFgsfh
Nie nie nie.... w genach to oni mają przewożenie dużych liczb ludności pociągami.
~TDI
ulżyło zazdrośnikom? :) spoko niebawem waszej tojoty i hjundaje i hundy;) ekolodzy od siedmiu boleści hehe
~Gnida
Dziś mijałem kilkanaście VW ale odetchnąłem z ulgą bo żaden z nich nie był dieslem z tym oszukującym programowaniem.

Te co mijałem były na węgiel. Poznałem to po kolorze i zapachu spalin.
~Holender
Horror, NIEDAWNO DEUTSCHE BANK , A TERAZ IKONY niemieckiej gospodarki VW i Audi okazują się prymitywnymi krętaczami, naciągającymi klientów. a Ich ober prezes, profesor dr (chora tytułomania niemiecka !!!!) udaje że o niczym nie wiedział.. I to w czasach gdy NIEMCY TAK KOCHAJĄ WSZYSTKICH POUCZAĆ i pokazywać jacy to oni Horror, NIEDAWNO DEUTSCHE BANK , A TERAZ IKONY niemieckiej gospodarki VW i Audi okazują się prymitywnymi krętaczami, naciągającymi klientów. a Ich ober prezes, profesor dr (chora tytułomania niemiecka !!!!) udaje że o niczym nie wiedział.. I to w czasach gdy NIEMCY TAK KOCHAJĄ WSZYSTKICH POUCZAĆ i pokazywać jacy to oni są doskonali. Mam odruchy wymiotne !!!!
~gregorek
Ikoną niemieckiej marki jest Mercedes a reszta to tylko aspiranci do ikon
~st
A ja uważam że jesteś polskim patyjotom z RM

Powiązane: Dieselgate - afera w Volkswagenie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki